پیروزی ایران بر آرژانتین در جام جهانی والیبال

توسط

تیم ملی والیبال کشورمان که با دو پیروزی شیرین برابر تیم های بزرگ صربستان و لهستان عنوان شگفتی ساز دوازدهمین دوره مسابقات جام جهانی را به خود اختصاص داده بود بامداد امروز در پنجمین دیدار برابر تیم ملی والیبال آرژانتین به پیروزی رسید. شاگردان خولیو ولاسکو که در دیدارهای گذشته برابر ژاپن، صربستان و لهستان به پیروزی رسیده بودند و نتیجه دیدار برابر کوبا را به حریف واگذار کرده بودند، بامداد امروز جمعه در گروه A رقابت‌های جام جهانی در سالن “نیپون گایشی” شهر ناگویای ژاپن به مصاف تیم ملی آرژانتین رفتند و در پایان با نتیجه 3 بر 2 حریف نامدار خود را شکست داد تا پس از صربستان و لهستان این سومین غول بزرگ والیبال جهان باشد که برابر ایران زانو می زند.


ملی پوشان کشورمان که به واسطه پیروزی برابر لهستان از روحیه بالایی برخوردار بودند بازی را خوب شروع نکردند و در گیم اول با اختلاف 10 امتیاز نتیجه را به حریف واگذار کردند اما در گیم دوم شرایط کاملا فرق کرد و شاگردان ولاسکو با انجام بازی حساب شده و کم اشتباه توانستند نتیجه گیم نخست را جبران کنند و با نتیجه 25 بر 21 حریف خود را شکست دهند.

در گیم سوم بازیکنان تیم ملی والیبال کشورمان می توانستند پیروز میدان باشند چرا که بارها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند و در امتیاز 24 هم با حریف برابر شدند اما در نهایت با دو اشتباه فردی این گیم را با نتیجه 24 بر 26 به آرژانتین واگذار کردند.

در گیم چهارم اما همه چیز به سود ایران بود و شاگردان خولیو ولاسکو با اختلاف چند امتیازی از حریف خود پیش رفتند و و تا امتیاز 15 اختلاف پنج امتیازی را با آرژانتینی ها حفظ کردند و در ادامه این اختلاف را بیشتر کردند و 20 بر 12 از حریف نامدار خود پیش افتادند و در نهایت نیز موفق شدند این گیم را 25 بر 16 از حریف ببرند تا کار به گیم پنجم کشیده شود. اتفاقی که در دیدار برابر لهستان هم رخ داد.

آرژانتینی ها گیم پنجم را با روحیه شروع کردند و امتیاز اول را هم گرفتند اما این ایران بود که ابتکار عمل را در دست گرفت و در ادامه این گیم از حریف پیش افتاد و تا پایان این برتری را حفظ کرد و در نهایت با نتیجه 15 بر 12 حریف خود را شکست داد. در پایان این دیدار حمزه زرینی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

تیم ملی والیبال ایران هم اکنون در ردۀ چهارم جدول قرار دارد و در ادامه بازیهای خود در جام جهانی، روز یکشنبه با  آمریکا روبرو می شود.

از 12 تیم حاضر در مرحلۀ نهایی دوازدهمین دورۀ جام جهانی والیبال، سه تیم به بازیهای المپیک 2014 لندن راه می یابند. جام جهانی والیبال که اولین دوره‌اش در سال 1965 میلادی در لهستان برگزار شد، از سال 1977 تا کنون همواره هر چهار سال یکبار در ژاپن برگزار شده است. پیش از این، ایران در سال 1991 در هفتمین دورۀ بازیهای جام جهانی والیبال به عنوان یازدهم دست یافته بود.

این پیروزی را به همه عاشقان ایران، ورزش دوستان، ورزشکاران و همه ایرانی ها تبریک می گویم … خیلی احساس غرور می کنم وقتی خبر پیروزی های پی در پی ایران را می شنوم … دمتون گرم والیبالیست ها

5 نظر
 1. مریم 13 سال قبل
  پاسخ

  درود بر همشون … دست گلشون درد نکنه … نام اوران ایرانن … پاینده باشند و جاویدان

 2. ندا 13 سال قبل
  پاسخ

  سلام … مرسی خوبم! چه عجب !!

 3. ندا 13 سال قبل
  پاسخ

  مصر رو هم زدن بچه ها … چین رو هم میزنیم فردا … به امید موفقیتشون

 4. ندا 13 سال قبل
  پاسخ

  خیلی از این نوع وب نویسی تون خوش میاد … اینکه همیشه به روز باشین و حرفی برای گفتن و شنیدن دارین قابل تقدیره !!

 5. شیما 13 سال قبل
  پاسخ

  سلام
  متاسفانه امروز وقتی خواستم برم توی وبم فهمیدم که رمزم رو یکی عوض کرده
  فکر میکنم که ایمیل خصوصی را هم تغییر داده چون من نتونستم رمز رو از طریق ایمیل دریافت کنم.
  اومدم بگم که امکان داره من یه وب جدید باز کنم و اینکه اگر چیزی توی وبم نوشته شد از طرف من نیست.
  برات آرزوی موفقیت میکنم.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید