صعود اعضای تیم ژاپنی و ایرانی ماناسلو به قله دماوند

توسط

اعضای ایرانی و ژاپنی صعود کننده به قله ماناسلو و و همچنین دیگر میهمانان ژاپنی بعد از برنامه شب باشکوه ماناسلو، به قله دماوند صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی؛ این برنامه با حضور 34 نفر و از مسیر جنوبی دماوند صورت گرفت و کلیه اعضای تیم بعد از ظهر روز دوشنبه در بارگاه سوم مستقر شدند؛ صعود قله دماوند در ساعت 13 روز سه شنبه و با حضور 20 نفر از اعضای تیم انجام  پذیرفت.

این برنامه بعد از ظهر روز چهارشنبه و با حضور کلیه اعضای تیم در روستای آبگرم لاریجان به پایان رسید.

صعود اعضای تیم ژاپنی و ایرانی ماناسلو به قله دماوند

گفتنی است؛ 20 مهرماه 1355 برابر با 12 اکتبر 1976 نخستین صعود موفق ایرانیان بر روی یک قله هشت هزار متری با صعود مشترک تیم های ایران و ژاپن محقق شد. این مهم با صعود محمدجعفر اسدی به همراه کاگیاما از ژاپن و شرپای نپالی همراه شان پاسانگ شرپا (تاکسیندو) به هشتمین کوه مرتفع دنیا ماناسلو 8163 متر به ثبت رسید.

روز هفدهم مردادماه 95 در چهلمین سالروز صعود مذکور؛ طی مراسمی که با حضور اعضای حاضر آن تیم و همچنین کلیه ایرانیان فاتح ماناسلو برگزار شد، یاد آن صعود گرامی داشته شد. در این مراسم 5 عضو ژاپنی و 5 عضو ایرانی در قید حیات آن تیم حضور داشتند.

تیمسار محمد خاکبیز، محمدجعفر اسدی، یوسف هندی، قاسم دادفرمای، بیوک بهزادی و همچنین خانواده مرحوم مهدیزاده، مرحوم محمدپور و مرحوم رابوکی نیز حضور داشتند.

در این مراسم از 15 ایرانی نیز که تاکنون موفق به صعود قله ماناسلو شده اند تجلیل به عمل آمد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید