اولی اشتک در تنگبوچه آرام گرفت

توسط

خاکستر پیکر اولی اشتک (هیمالیانورد سوئیسی) برای همیشه در دامنه اورست به خاک سپرده شد.

جسد اولی اشتک که هفته گذشته بر اثر سقوط از کوه نوپتسه جان باخته بود، پس از انتقال به کاتماندو به درخواست خانواده اش و برای آرامش ابدی او در کوهستان، به معبد دیانبوچه در دامنه اورست منتقل و برای همیشه در دامنه اورست به خاک سپرده شد.

این مراسم که با حضور نیکول همسر و پدر و مادر اولی اشتک برگزار شد، در مدت زمان 3 ساعت و با شیوه سنتی بودائیان پیکر اولی سوزانده شد.

بنا بر اعلام همسر اولی در فیس بوک، آن ها در یک مراسم کوچک و غمناک بخشی از خاکستر اولی اشتک را در دامنه آمادابلام و در مجاورت اورست، لوتسه و نوپتسه به خاک سپردند و بخشی را برای دفن در زادگاهش و در کنار بنای یادبودی که قرار است احداث شود با خود به سوئیس انتقال دادند.

ایشان همچنین با ثبت یک دفتر یادبود آنلاین در وب سایت رسمی اولی اشتک به آدرس www.uelisteck.ch/en/rip.html آماده دریافت پیام های تسلیت دوستداران این بزرگمرد کوهنوردی هستند.

گفتنی است، در تاریخ 10 اردیبهشت 96 در حالی که اولی اشتک قصد صعود از کمپ 2 اورست به گردنه جنوبی در ارتفاع 8000 متری به منظور هم هوایی بهتر را داشت، با تغییر برنامه ساعت 4.30 بامداد پس از جدایی از یانیک گرازینی فرانسوی که راهی کمپ 3 اورست می شد، اشتک مسیر کوه نوپتسه در مجاورت اورست و لوتسه را در پیش گرفت. او در حدود ساعت 9 بامداد و از ارتفاع تقریبی 7600 متری بر اثر سقوط جان باخت.

بدن بی جان او در نهایت پس از قرارگیری در برانکارد توسط کوهنوردان و شرپاهای حاضر توسط خلبان هلیکوپتر ایتالیایی Maurizio Folini از ارتفاع حدود 6،600 به کاتماندو منتقل شد.

منبع: کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید