مشکلات ویزای تبت

توسط

دولت چین طی سال های اخیر با سیاست های ضد و نقیض از اعطای مجوز صعود به قلل تبت به عناوین مختلف امتناع کرده است.

چینی ها در جدیدترین دستورالعمل از دادن ویزا به گردشگرانی که طی 3 سال گذشته بیش از 1 ماه در پاکستان اقامت داشته باشند خودداری می کنند. همچنین باتوجه به توافقات کره جنوبی و آمریکا در ایجاد سپر موشکی، کشور چین از دادن ویزا به اتباع کره ای نیز امتناع می کند.

در وحله نخست سیاست های چین امری عادی و سیاست های داخلی یک کشور بوده و نباید تاثیری در زندگی عادی افراد داشته باشد! اما با نگاهی دقیق تر بسیاری از برنامه ریزی های صورت گرفته از جمله درخواست های صعود به قلل مرتفع تبت با این تصمیم یک باره دستخوش تغییر می شود.

سانگ تیک هونگ به همراه 6 کره ای دیگر و Jorge Egocheaga اسپانیایی قصد صعود رخ جنوبی لوتسه را با کمک یک شرکت چینی داشتند که شرکت مذکور در لحظه آخر از ارایه خدمات امتناع کرد.

همچنین با قانون دیرهنگام ممانعت از ورود دارندگان ویزای پاکستان بسیاری از کوهنوردانی که قصد سفر به تبت را داشتند در کاتماندو سرگردان شده اند! از آن جمله آدام بیلیکی لهستانی که قصد گشایش مسیر نو بر رخ شمالی چوآیو را داشت و حتا کلین جورنت که هنوز به نپال سفر نکرده اما برنامه ریزی او برای صعود سرعتی جبهه شمالی اورست در پرده ابهام است!

منبع: وبلاگ کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید