مهدی حبیبی ملقب به مهدی خطر!

توسط

آخرین شاهکار مهدی پرش از روی پل کوتاه شهر کبک بود که خوشبختانه پلیس موفق به دستگیریش نشد!

بدون شک اعضای باشگاه آرش تهران، مهدی حبیبی را هیچگاه فراموش نخواهند کرد. پسر خنده رو و دوست داشتنی که به دلیل سَرنترسش به مهدی خطر معروف بود! و البته چند حادثه بفهمی نفهمی کوچک و بزرگ در کوه او را به یکی از بچه های مشکوک در صعودهای گروه تبدیل کرده بود!

مهدی همچنین در سال 87 عضو تیم منتخب تهران در صعود به قله برودپیک بود که متاسفانه به دلیل سرمازدگی انگشتان پا از صعود به قله بازماند.

دست تقدیر مهدی را چند سال قبل راهی کشور کانادا کرد تا بخاطر نبود کوه و ارتفاع بلند در ایالت محل زندگی اش مجبور به روی آوردن به ورزش های هوایی شود و البته همان سر نترس موجب شد تا در مدتی کوتاه تعداد پرش های خود را به عددی بالای 100 پرش برساند. این تعداد اگرچه برای یک پرنده چندان زیاد نیست اما برای فردی با استعداد چون مهدی موجب شد تا در همین مدت کوتاه و با همین تعداد پرش، وارد دنیای بیس جامپ و این اواخر وینگ سوئیت شود که این آخری را در بین ایرانی ها برای اولین بار مهدی حبیبی اجرا کرد!

مهدی حبیبی در سال 1394 موفق شد پس از صعود یکی از گرده های دیواره آیگر از فراز این کوه سترگ با لباس wing suit فرود آید. در این مورد خودش گفته بود: “سال ها صعود از آیگر برایم آرزو بود، اما اینک نه تنها از آن بالا رفتم، بلکه توانستم پرش نیز انجام دهم”.

آخرین شاهکار مهدی پرش از روی پل کوتاه شهر کبک بود که خوشبختانه پلیس موفق به دستگیریش نشد!

بدون شک لقب “مهدی خطر” برازنده مهدی حبیبی بود.

منبع: کوه قاف

1 نظر
  1. پروانه 7 سال قبل
    پاسخ

    خدا رحمتش کنه، روحش شاد، خدا به پدر و مادرش صبر بده.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید