برگزاری هشتاد و هفتمین دور اهدای جوایز اسکار

توسط

مراسم هشتاد و هفتمین دور اهدای جوایز اسکار یکشنبه شب با پیشتازی «مرد پرنده‌ای» در دریافت جوایز به کار خود پایان داد.

مراسم اهدای جوایز اسکار هشتاد و هفتم (اسکار 2015) با اجرای «نیل پاتریک هریس» در سالن دالبی تئاتر هالیوود برگزار شد و فیلم «مرد پرنده ای» با کسب 4 جایزه در بخش های اصلی از باقی فیلم ها پیشی گرفت. مرد پرنده ای برنده جایزه های بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری شد. پس از آن فیلم «هتل بزرگ بوداپست» هم با موفقیت در 4 بخش بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی صحنه و لباس و بهترین چهره پردازی قرار گرفت.

در این مراسم 24 جایزه در رشته های مختلف از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلمنامه های اصلی و اقتباسی، بهترین مستند، بهترین فیلم غیر انگلیسی، بهترین انیمیشن بلند و کوتاه، و نیز بهترین تدوین، بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی متن و بهترین طراحی لباس، اهدا شد.

در مراسم اسکار امسال، که همزمان با پنجاهمین سالگرد نمایش فیلم آوای موسیقی (اشک ها و لبخندها) بود قطعه هایی از این فیلم به نمایش درآمد و لیدی گاگا، خواننده سرشناس یکی از ترانه های این فیلم را خواند.

در اسکار سال 2015، فیلم مرد پرنده ای (بردمن) ساخته الخاندرو گونزالس اینیاریتو، علاوه بر جایزه بهترین فیلم، جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را نیز از آن خود کرد.

جایزه بهترین نقش اصلی زن به جولین مور، به خاطر بازی در فیلم “هنوز آلیس” تعلق گرفت. جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را نیز “ادی ردمین” به خاطر بازی در فیلم “تئوری همه چیز” از آن خود کرد.

جایزه بهترین موسیقی متن ارجینال، به فیلم “هتل بزرگ بوداپست” اختصاص داده شد و جایزه بهترین مستند بلند نیز به فیلم شهروند شماره چهار تعلق گرفت.

از جمله چهره هایی که برای اهدای جوایز روی صحنه حاضر شدند می توان از این افراد نام برد: جنیفر آنیستون، سینا میلر، کریس پرت، جان تراولتا، دیوید اویلوو، کری واشنگتن، زویی سالدانا، اسکارلت جوهانسون، جاش هاچرسون، لوپیتا نیونگ او، کیت بلانشت، متیو مکاناهی و جراد لتو. شماری از نامزدهای امسال چون بندیکت کامبربچ، مریل استریپ، اپرا وینفری، ریس ویترسپون، فلیسیتی جونز و ماریون کوتیار نیز برای اهدای جوایز روی صحنه رفتند.

در ادامه عکسهایی از این مراسم را مشاهده کنید.

یادبود “رابین ویلیامز” کمدین امریکایی

عکس یادگاری “کلینت ایستوود” با “بردلی کوپر” و “مریل استریپ”

اهدای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی به “پاول پاولیکوفسکی” از لهستان برای فیلم “ایدا”

“شان پن” لحظاتی پیش از اعلام برنده جایزه بهترین فیلم امسال

اهدای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به “جی کی سیمونز” بازیگر فیلم “ویپلش”

“متیو مک کاناهی” لحظاتی پیش از اعلام برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن

“ادی ردمین” برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

اهدای جایزه بهترین کارگردانی به “آلخاندور ایناریتو” برای فیلم “مرد پرنده‌ای”

عکس “آلخاندرو ایناریتو” با دو اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از اسکار 2015

2 نظر
  1. مهوش 9 سال قبل
    پاسخ

    ممنون

  2. موسوی 9 سال قبل
    پاسخ

    سلام، مرسی گزارش خیلی خوبی بود و همین طور عکسای قشنگی بود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید