برندگان کلنگ طلایی 2017 مشخص شدند

توسط

نیک بولوک و پاول رامسدن برای صعود به نیانگ تنگلا و همچنین دیمیتری گلوچنکو، دیمیتری گریگوریف و سرگی نیلوف برای صعود تالایی ساگار برنده کلنگ طلایی 2017 شدند.

به گزارش وب سایت دسنیول، صعود نیانگ تنگلا به ارتفاع 7046 متر در تبت توسط نیک بولوک و پاول رامسدن و صعود طالایی ساگار به ارتفاع 6904 متر در هندوستان برترین صعودهای سال 2016 بوده و کلنگ طلایی به ایشان تعلق خواهد گرفت.

همچنین آکادمی کلنگ طلایی از دو صعود گانگاپورنا 7455 متر توسط سه نفر کره ای چو سیوک مون، کیم چانگ هو، پارک ژونگ یونگ و صعود کالین هیلی و آلکس هانولد برای تکمیل برج Tower Crossing در منطقه پاتاگونیا تقدیر به عمل آورد.

5 روز هم هوایی و تلاش بدون امکان پیش بینی هوا توسط نیک بولوک و پاول رامسدن منجر به صعود سبکبار نیانگ تنگلا در تبت شد. که عنوان یکی از برندگان کلنگ طلایی را کسب کرد.

همچنین ستون 1400 متری در رخ شمالی تالایی ساگار توسط تیمی 3 نفره روس دیمیتری گلوچنکو، دیمیتری گریگوریف و سرگی نیلوف با درجه سختی M7, WI5, 5c و A3 نیز به عنوان دیگر برنده کلنگ طلایی معرفی شد.

اما تیم داوری (مشخص نیست داوران این دوره چه افرادی بوده اند!) توجه ویژه از یدارد به صعود تیم سه نفره کره ای چوسیوک مون، کیم چانگ هو، پارک ژونگ یونگ برای صعود قله گانگاپورنا. این صعود تشابه زیدی به مسیر سال 1981 کانادائی ها بر روی گانگاپورنا دارد. با این تفاوت که گرم شدن کره زمین در دشواری صعود تاثیرگذار بوده و سرعت کره ای ها در صعود سبکبار این مسیر نیز دارای اهمیت است.

در نهایت کالین هیلی و الکس هونولد با پیمایش Standhardt Needle, Punta Herron, Torre Egger و Cerro Torre در منطقه پاتاگونیا به عنوان یکی دیگر از صعودهای شاخص مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

منبع: وبلاگ «کوه قاف»

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید