«صعود قلم نهم» و خستگی که به تن میزبان ماند!

توسط

در اسفند ماه سال گذشته انتخابات «تعیین میزبان صعود قلم نهم» صورت گرفت و در یک رقابت تنگاتنگ «قله سبلان» به عنوان محل گردهمایی وبلاگنویسان انتخاب شد.

در آن موقع و بعد از انتخابات در وبلاگ صعود قلم نوشته شد: نظرسنجی تعیین میزبانی نهمین صعود قلم با استقبال گرم دوستان کوه نویس برگزار شد. اینک با افتخار اعلام می کنیم که بعد از صعود ششم شاهد برگزاری یکی از پرشورترین انتخابات تعیین میزبانی صعود قلم بوده ایم. که جای دارد از تمام دوستانی که در این انتخابات شرکت کردند تشکر ویژه ای نمائیم. از مجموع 153 رای اعلام شده از طرف دوستان کوهنویس و کوهنورد، 142 رای مورد تایید و شمارش قرار گرفت که در نهایت سبلان با 411 امتیاز به عنوان برنامه ی منتخب نهمین صعود قلم برگزیده شد. به محمد صدقی و دوستانش تبریگ گفته و برایشان در اجرای هرچه بهتر این برنامه آرزوی موفقیت دارم.

اما آنچه که دیده شد این صعود و گردهمایی وبلاگنویسان به یکی از کم فروغ ترین صعودهای قلم تبدیل شد. این انتخاب که به زعم وبلاگ صعود قلم بعد از صعود ششم از پرشورترین انتخابات تعیین میزبان بود با استقبال بسیار سرد کوه نویسان مواجه شد و از نکات عجیب آن این بود که خاصه بیشتر آنانی که با شور و حرارت خاصی به سبلان رای داده بودند در آن شرکت نکردند! و مشخص نشد اصلا برای چه رای داده بودند و از این انتخاب خرسند شده بودند! گویی بیش از آنی که تمایل به شرکت داشته باشند و یا اصلا اینکه کجا میزبان شود در یک رقابت نانوشته دو طیف وبلاگنویس به رقابت پرداختند تا کاندیدای خود را به کرسی بنشانند و بعدش چه می شود دیگر مهم نیست!

«محمد صدقی»، همکارانش و هیات اجرایی زحمات بسیاری کشیدند، تدارکات بسیار عالی از سالن همایش و خوابگاه و امکان گردش برای شرکت کنندگان و همینطور پذیرایی خوب و برای روز صعود هماهنگی با سایر ارگان های ذیربط و استقرار نیروهای هلال احمر با تجهیرات کامل امداد و نجات خاص کوهستان و همچنین هماهنگی با هلی کوپتر در صورت بروز حادثه از زحماتی بسیاری بود که صدقی و دوستان میزبانش متحمل شدند. اما این میان با استقبال بسیار سرد وبلاگنویسان و سالن همایشی که نام هر کس در همایش برای تقدیر خوانده می شد غایب بود خستگی را بر تن محمد صدقی و دوستانش و هیات اجرایی گذاشت.

صعود قلم نهم با برنامه ریزی بسیار خوب میزبان و هیات اجرایی اما بی مهری وبلاگ نویسان به اتمام رسید اما آنچه که مسلم است این تشکل برای تداوم حیات نیاز به یک آسیب شناسی جدی دارد در غیر این صورت گویی صعود قلم نیز بسان بسیاری از حرکت هایی که در ایران به سرعت اوج می گیرد و سریع تر آنچه که فکر کنید رو به افول می رود به تاریخ کوهنوردی خواهد پیوست.

از وب سایت: کوهنامه

5 نظر
  1. اکرم 10 سال قبل
    پاسخ

    سلام. من هم به آقای صدقی و همکارانشون به خاطر زحماتی که برای هر چه بهتر اجرا شدن برنامه کشیده اند خسته نباشید می گم. من با اینکه برای اولین بار بود در این برنامه شرکت کردم جای خالی افراد قدیمی و باتجربه رو احساس کردم. انشاله که برنامه های بعدی حضور پررنگ خودشون رو نشون بدن. و تجربه های خودشون رو به افرادی امثال من منتقل کنند.

  2. رضا 10 سال قبل
    پاسخ

    سلام. وبسایت جمع و جوری دارید … به امید هیمالیا دوست من. ایمیل شما را خواندم. خواهش می کنم؛ کمترین کاریه که می توانستم انجام بدهم.

  3. فرشته 10 سال قبل
    پاسخ

    ممنون میثم. به امید دیداری دوباره و صعودی دیگر …

  4. هومه 10 سال قبل
    پاسخ

    سلام. به موضوع مهمی اشاره کردید. عکسهای صعود را کی می گذارید تا ببینیمشون؟

  5. کلماتی از یک کوهنورد 10 سال قبل
    پاسخ

    سلام … وبلاگ کلماتی از یک کوهنورد کسیه که از همه بیشتر پیشینه صعود قلم رو میدونه و تنها کسی که حداقل 6 صعود قلم را شرکت کرده (چون اکثرا دو یا سه صعود بیشتر شرکت نکردند). با نقد نهمین صعود قلم به روز شده. منتظر حضور شما در نقد صعود قلم هستیم تا صعود قلم سازنده تر باشد با حضور همه نه تعدادی اندک

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید