پیام رینهولد مسنر برای ایرانیان

توسط

به بهانه روز ملی دماوند: پیام رینهولد مسنر برای ایرانیان

“در بهار سال 1971 میلادی برای صعود به قله دماوند به کشور زیبای شما سفر کردم. به هنگام صعود به قله دماوند و در جایی نزدیک قله کاملا مایوس شدم. توفان شدید، مه غلیظ و انبوه برف تازه باریده زا موانع صعودم بودند.

هم اکنون مایلم که یک بار دیگر به کشور شما باز گردم، نه تنها برای صعود به قله دماوند بلکه برای دیدن کویرها، آشنایی بیشتر با فرهنگ ایرانی، مهمان نوازی بی نظیر ایرانیان و هم چنین دیدن جاذبه های طبیعی و گردشگری بی شمار ایران“.

شما خوب می دانید که باید طبیعت با صفا و با عظمت کشورتان را هم چنان پاک نگاه دارید. کوه ها به تنهایی حرف های بسیاری برای گفتن به انسان ها دارند. اگر جاده ها به همه جا کشیده شوند، اگر تله کابین و هلیکوپتر به این طبیعت وحشی راه پیدا کنند زیبایی و بکری طبیعت از دست می رود. آن گاه مانند اکثر نقاط معروف آلپ و هیمالیا (مخصوصا اورست)، به غیر از توده هایی از سنگ و یخ، چیزی باقی نمی ماند.

طبیعت وحشی مهم ترین گنجینه ای است که ما بر روی زمین در اختیار داریم. بیایید از آن دفاع کنیم تا خود را بهتر و بیش تر بشناسیم”.

ارادتمند شما: رینهولد مسنر

رینهولد مسنر اولین عضو باشگاه هشت هزار متری ها

گفتنی است، رینهولد مسنر کوهنورد ایتالیایی متولد هفدهم سپتامبر 1944 اولین کوهنوردی است که تمامی 14 قله هشت هزار متری هیمالیا را صعود کرده است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید