قله سبلان میزبان نهمین صعود قلم

توسط

پس از گذشت یک ماه از شروع رای گیری و در ادامه رقابت نزدیک و تنگاتنگ نامزدهای میزبانی صعود قلم، بالاخره قله سبلان با 411 عدد رای میزبانی صعود قلم نهم را بدست آورد.

باتوجه به ماهیت و هدف صعود قلم که صعود به قله ها و کوه ها می باشد، انتخاب های من در این رای گیری به ترتیب اولویت اول به دریاچه گهر (چون تاکنون موفق به دیدن این منطقه زیبا نشده ام) ، دوم قله سبلان (یکبار به همراه تیم منتخب استان خراسان رضوی به سبلان سفر کرده ام) و سومین انتخابم کویر همت آباد بودند. این موضوع (رای من برای انتخاب میزبان صعود قلم نهم) را باتوجه به قوانین وبلاگ صعود قلم در پستی از وبلاگم نوشته تا به اطلاع همه برسانم. (پست مزبور را اینجا ببینید).

گزارش برنامه یازدهمین اردوی تیم منتخب خراسان رضوی به یخچال شمالی سبلان را می توانید در این لینک ببینید. هم چنین گزارش و عکسهای دیدارم از کویر همت آباد را نیز می توانید در لینک های زیر مشاهده کنید.

لینک اول: دیداری از کویر همت آباد غنی ترین زیست بوم بیابانی
لینک دوم: گزارش تصویری کویرنوردی در کویر زیبای همت آباد

سبلان به ارتفاع 4811 متر یکی از زیباترین قله های جهان است و دریاچه بسیار زیبائی بالای قله وجود دارد که عمق آن بیش از 310 متر می باشد. کوهستان سبلان دارای 3 قله معروف بنامهای سلطان، هرم و کسری است که بلندترین آن سلطان می باشد. همچنین به خاطر آبگرم‌های طبیعی دامنه کوه، دارای طبیعت تابستانی زیبائی می باشد و بنا به گفته افراد محلی مزار زرتشت پیامبر ایرانی بالای آن قرار دارد و از این رو آنرا کوه مقدسی می دانند و بنام آن قسم یاد می کنند. کوهنوردان نیز احترام خاصی به آن دارند و گفته می شود آرزوی افراد را برآورد می سازد.

میزبان: محمد صدقی – وبلاگ کوهستان سرد
با همکاری و مدیریت اجرائی وبلاگ نویسان تبریز آقایان امین غفارزاده، خسرو یوسفی، سلیمان قراجه داغی، جواد نجات، امید عزت پور و جناب علی کریمی از مشگین شهر

تاریخ پیشنهادی: 7 تا 10 مرداد 93
با توجه به 2 روز تعطیلی روزهای سه شنبه و چهارشنبه به مناسبت عید فطر، و نیز بهترین موقع سال برای صعود به قله سبلان که در آن موقع از سال یخ دریاچه بالای قله سبلان آب می شود، این برنامه طرح ریزی شده است.

زمانبندی برنامه:
– روز سه شنبه هفتم مرداد، مراسم افتتاحیه صعود قلم و تبریزگردی خواهیم داشت. صبحانه، ناهار و شام را در خدمت عزیزان شرکت کننده خواهیم بود. لازم به ذکر است به جهت رسیدن تمامی دوستان، زمان مراسم افتتاحیه از ساعت 15:00 تا 17:00 می باشد.
– محل شب مانی به جهت استفاده از طبیعت زیبای شاهگلی، کمپ گردشگری جهانگردی واقع در پارک بزرگ شاهگلی می باشد که دارای امکانات مناسبی برای گردشگران می باشد.
– روز چهارشنبه هشتم مرداد، حرکت به سمت مشگین شهر و صرف ناهار و صعود 3 ساعته تا پناهگاه و شب مانی در محوطه پناهگاه. (کلیه کوله پشتی ها توسط ماشین به پناهگاه برده خواهد شد).
– روز پنجشنبه صعود 5 ساعته به قله و برگشت به پناهگاه و برگشت با ماشین به شابیل و تبریز و شب مانی در تبریز.
– روز جمعه برای بازگشت عزیزان همنورد به شهرهای شان، در نظر گرفته شده است.

هزینه برنامه:
– هزینه برنامه 50 هزار تومان می باشد که شامل کلیه هزینه های روز اول اعم از صبحانه، نهار، شام و محل اقامت و هزینه ماشین از تبریز تا شابیل و بالعکس می باشد.
– هزینه خوردوخوراک روزهای دوم و سوم بعلاوه کرایه ماشین از پناهگاه تا شابیل بعهده خود عزیزان خواهد بود.

امیدوارم هیئت اجرایی صعود نهم قلم، که بنده نیز یکی از اعضای آن بشمار می روم بتواند با همکاری میزبان عزیز، صعود خوبی را برگزار کرده و کاستی ها و ایرادات صعودهای قبلی را به حداقل رسانده و همه عزیزان وبلاگ نویس با خاطره ای خوش از صعودی زیبا راهی شهرهای شان شوند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید