راهنمای سفر به آفریقای جنوبی

توسط

آفریقای جنوبی کشوری در شاخ آفریقا با طبیعتی بی نظیر و اکوسیستم هایی خاص که برای هر جهانگرد بسیار جذاب و ویژه است. کشوری بزرگ با جمعیت تقریبی 60 میلیون نفر و کشوری آفریقایی اروپایی.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر: در شمال شرق کشور قرار دارد. حیات وحش این پارک شامل شیر، پلنگ، کرگدن، فیل و بوفالو هستند. صدها پستاندار دیگر به علاوه ی بسیاری از پرندگان نیز در اینجا زندگی می کنند.

کوهستان تیبل: با چشم اندازی فوق العاده زیبا بر روی شهر «کیپ تاون» که یکی از مهم ترین شهرهای توریستی کشور برای گردشگران است. مکانی زیبا و بی نظیر برای کوهنوردی، پیاده روی و استفاده از تلکابین. این مکان به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی دنیا نیز مطرح شده است.

جزیره روبن: در خلیج تیبل قرار دارد و چندین سال محل نگهداری نلسون ماندلا بوده است. طول آن سه و عرضش 2 کیلومتر است. این جزیره در فهرست میراث ملی آفریقای جنوبی و جهانی یونسکو قرار دارد.

باغ ملی گیاه شناسی کریستن باخ: در دامنه ی شرقی کوه تیبل قرار دارد و جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. احداث آن به اوایل قرن بیستم بر می گردد و یکی از اولین باغ های گیاه شناسی دنیا به حساب می آید.

موزه آپارتاید: موزه ای در ژوهانسبورگ و افتتاح شده در سال 2002 که به رژیم آپارتاید و تاریخ آفریقای جنوبی در قرن بیستم می پردازد.

گهواره ی نوع بشر: این سایت باستان شناسی در 50 کیلومتری شمال غرب ژوهانسبورگ قرار دارد و در سال 1999 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. این مکان جایی است که بقایای فسیل انسانی به قدمت 2 میلیون سال را کشف کردند.

بنای فورترکر: این بنا که در جنوب پرتوریا قرار دارد برای یادبود افرادی به همین نام است که مستعمره کیپ را در قرن نوزدهم ترک کردند.

پارک ملی سابی سابی: پارکی در رقابت با کروگر که خدمات بسیار عالی را برای اتصال شما به طبیعت وحشی ارائه می کند. سرویس سافاری در اینجا یکی از بهترین انواع خود در سراسر دنیاست.

مراکز اقامتی مناسب در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی پر از مکان های اقامتی مناسب است که هر یک از مزایای خاص خود بهره مند است و پیشنهاد ما در این زمینه فهرست زیر است:

1. میهمان پذیر پنج ستاره و لوکس جامبو در کیپ تاون
2. هتل نوساز رادیسون بلو ژوهانسبورگ
3. مهمانخانه دریایی وینکز 40 کیپ تاون
4. هتل آبنت تو سی پرتوریا
5. هتل هیلتون ساندتن ژوهانسبورگ

رستوران های خوب در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی و به ویژه کیپ تاون از رستوران های بسیاری بهره مند است که در اینجا به برخی از آنان اشاره می کنیم:

– پات لاک کلاب با غذاهای بین المللی و لوکس و با چشم اندازی خیره کننده
– اش در خیابان کلیسا با غذاهای با کیفیت و فضایی شیک و جذاب
– بابل با غذاهایی عمدتا گیاهی
– لاتت با غذاهای گیاهی و دسرهای عالی فرانسوی
– فاکس کرافت با فضایی لوکس و شیک و غذایی بی مثال
– ماهیگیر یونانی با غذاهای سنتی یونانی و مدیترانه ای

مراکز خرید آفریقای جنوبی

اسکله ویکتوریا اند آلفرد در پایین کوه تیبل به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید دنیا با کلی برند و سرگرمی
سندتون سیتی ژوهانسبورگ لوکس و مجلل
گیت وی در اومهلانگا ریج با بیش از دو میلیون بازدیدکننده در ماه برای علاقه مندان مد
کانال واک در کیپ تاون که هر ذائقه ای را ارضا می کند
کیپ کوارتر در دواترکانت برای عاشقان هنر، زیبایی و عتیقه
مل رز آرچ ژوهانسبورگ بزرگ و مدرن با کلی تفریحات و سرگرمی ها و جشنواره های موسیقی

سوغات آفریقای جنوبی

اشیای منبت کاری با طرح های آفریقایی، منجوق دوزی، تخم شترمرغ رنگ شده، هنر دستی سیمی، سنگ قیمتی، چای رویبوس، چرم شترمرغ و خوراکی میبوس

هزینه های گشت و گذار در آفریقای جنوبی

هزینه های خورد و خوراک به طور کلی بسیار بالاتر از ایران است اما هزینه مسکن به طور میانگین به مقدار بسیار کمی از ایران کمتر است. حمل و نقل، سامان درستی ندارد اما برای بسیاری کرایه ماشین به صورت دربست می تواند گزینه مناسبی باشد.

آب و هوا و چگونگی لباس پوشیدن

آب و هوای آفریقای جنوبی به دلیل اقیانوس اطراف آن معتدل است و سواحل آن در تمام سال بارانی است اما در برخی دیگر از مناطق آن به ویژه در زمستان خشکسالی نیز اتفاق می افتد. ایالت به ایالت ممکن است آب و هوا به طور محسوسی تغییر کند اما به طور کلی بهار، تابستان و پاییز فصول مناسبی برای سفر به این سرزمین است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید