سازمان محیط زیست به دنبال ثبت جهانی دماوند است

توسط

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: این سازمان فعالانه به دنبال ارائه گزارشی قابل قبول از مستندات و گزارش های خود برای فراهم کردن مقدمات ثبت جهانی اثر طبیعی و ملی دماوند است.

معصومه ابتکار عصر جمعه در حاشیه یازدهمین آیین سنتی تیرگان و گرامیداشت روز ملی دماوند در شهر رینه بخش لاریجان آمل گفت: از طریق مراجع معتبر بین المللی نیز در این خصوص در حال پیگیری هستیم.

وی در خصوص اینکه چه زمانی نماینده یونسکو برای بازدید از قله دماوند به ایران سفر خواهند کرد، افزود: هنوز به آن مرحله نرسیدیم و حتما در این خصوص پیگیری خواهیم کرد تا کارشناسان و نماینده یونسکو برای بازدید از دماوند حضور یابند.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: حفاظت و حراست از قله دماوند و شاخص های مهمی که مد نظر یونسکو برای ثبت جهانی دماوند هست را باید همه دستگاه های متولی به خوبی برابر مصوبات اجرا کنند. نخستین اقدام این بخش در سال 83-84 ثبت قله دماوند به عنوان نخستین اثر طبیعی و ملی ایران بوده و از آن موقع تا به الان باید سطح حفاظت از این عرصه با ارزش را ارتقاء بدهیم.

وی، جلوگیری و توقف دائمی فعالیت معادن و استخراج در ارتفاع این قله و آلوده نکردن حاشیه های آن از زباله را از مهم ترین و کلیدی ترین موضوعات قابل پیگیری و دفاع در راستای ثبت جهانی کوه دماوند دانست. وی ادامه داد: برای تحقق این اهداف کلان و مهم این سازمان نیازمند مشارکت و کمک جدی انجمن ها و فعالان حوزه محیط زیست است.

منبع: دنیای سفر

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید