کلمه عبور مطمئن برای جلوگیری از هک شدن

توسط

بارها از اهمیت انتخاب کلمات عبور مطمئن و روش‌های ساخت رمزهای محکم صحبت شده و اینکه چگونه هکرها می‌توانند رمز شما را کشف کنند. اهمیت انتخاب یک پسورد خوب و محکم و مدت زمانی که طول خواهد کشید تا یک هکر آن را بشکند در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است. کلمات عبور ساده‌ای که انتخاب می‌شوند چقدر می‌توانند شکننده باشند؟ تصویر زیر را بنگرید خوب متوجه موضوع خواهید شد. در این تصویر انواع پسوردها و مدت زمانی که یک کامپیوتر نیاز دارد تا یک پسورد را حدس بزند نشان داده شده است.

می‌بینید که هر چه طول پسورد انتخابی بلندتر و ترکیب بین حروف کوچک + بزرگ + اعداد و سمبل‌ها پیچیده‌تر باشد پسورد محکم‌تری خواهید داشت.

اگر دوست دارید بدانید که پسورد شما چقدر مطمئن است و چقدر طول می‌کشد تا توسط یه کامپیوتر معمولی شکسته شود به سایت How Secure is My Password بروید، فقط رمز خود را در سایت بنویسید تا مدت زمان لازم برای شکستنش را به شما بدهد. توصیه می کنم پسورد واقعی خودتان را ننویسید و کلمه عبوری مشابه آن را در قسمت مد نظر وارد کنید.

www.howsecureismypassword.net

5 نظر
 1. دکتر ذبیحی 12 سال قبل
  پاسخ

  حالا حک کردند که کردند … بی خیال

 2. ندا 12 سال قبل
  پاسخ

  والا ما این قدر این پسوردمون برای وب قبلی مون طولانی انتخاب کرده بودیم و تمام جوانب احتیاطی رو رعایت کرده بودیم که خودمون هم کلا هنگ کردیم و به طور کل پسورد فراموش کردیم !! سایت خوبی معرفی کردین مرسی

 3. هاجر 12 سال قبل
  پاسخ

  واقعا جالبه من نمیدونستم الان برم چک کنم ببینم اوضاع چطوره؟ اوکی

 4. بهزاد 12 سال قبل
  پاسخ

  چيزهای چرت و پرت نوشتی

  • میثم 12 سال قبل
   پاسخ

   آقا بهزاد خوشحال میشم بدونم از نظر شما چه چیزهایی چرت و پرت نیست؟

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید