راهنمای سفر به تایلند

توسط

تایلند یکی از مقاصد گردشگری جذاب برای گردشگران دنیا و ایرانیان است. در این مطلب جاذبه های گردشگری تایلند و طبیعت زیبای تایلند را معرفی می کنم و به معرفی هتل های تایلند، آب و هوای تایلند، مراکز خرید، رستوران ها و … می پردازم.

تایلند با جمعیت 70 میلیونی در جنوب شرق آسیا قرار گرفته و به خاطر آب و هوای استوایی، سواحل استوایی، کاخ های پادشاهی و معابد بودایی معروف است. تایلند کشوری است که در جای جای آن جاذبه های مختلف مدرن و سنتی وجود دارد و به همین دلیل گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

جاذبه های گردشگری تایلند

گراند پالاس: این مجموعه ساختمان ها که در قلب بانکوک قرار دارند، از اواخر قرن 18 محل اقامت پادشاهان سیام بوده است و امروزه تنها برای برگزاری رویدادهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

جزایر فی فی: «جزایر فی فی» بین جزیره پوکت و ساحل مالاکا قرار دارند که مهم ترین آن «کو فی فی دون» است.

وات آرون: این معبدی هندو در منطقه بنکوک یای در شهر بانکوک قرار دارد و قدمتش به قرن 17 میلادی بر می گردد. نامش را از خدای هندو آرون گرفته است.

معبد وات فرا: معبدی در استان «چیانگ مای» نزدیک کوه «دوی سوتپ» قرار دارد و برای بسیاری از مردمان تایلند مقدس به شمار می رود. قدمت اش به قرن 14 میلادی بر می گردد و نخستین بار در اوایل قرن بیستم جاده ای به این مکان کشیده شد.

جزیره کوفانگان: هر ماه، زمانی که ماه کامل است، جشنی در این جزیره برگزار می شود. کوفانگان یکی از بهترین جزایر تایلند با مناظری فوق العاده زیباست.

پاتونگ: تفرجگاهی در غرب جزیره پوکت و روبروی دریای آماندا است. ساحلی زیبا پر از کافه و رستوران و بار که لحظاتی شاد و به یاد ماندنی را برای شما رقم می زند. با وجود کاباره ها، مراکز ماساژ در کنار خیابان و مرکز خرید OTOP لذت بیش تری را برای گردشگران فراهم می آورد. زندگی و گردشگری شبانه در پاتونگ بسیار جذاب است.

پارک ملی دوی اینتانون: این پارک ملی که به بام تایلند معروف است، در سلسله جبال «تانون تونگ چای» در منطقه چوم و استان چیانگ مای واقع شده است. پارک ملی دوی اینتانون در شمال تایلند که بلندترین مکان این کشور است، قرار دارد.

جاده ی خاوسون: «جاده خاوسون» در یک کیلومتری شمال «کاخ گراند» قرار دارد. این مکان که امروزه پاتوقی برای جوانان و بک پکرها به شمار می رود، قدمتی بالای 100 سال دارد و در مرکز بانکوک قرار گرفته است. اینجا زمانی بازار اصلی برنج بوده است.

ساحل ریلی: شبه جزیره ای است کوچک بین شهر کرابی و آونانگ که تنها با قایق قابل دسترس است. جایی که از تمام دنیا میزبان صخره نوردان و کوهنوردان است.

وات فرا کایو: «وات فرا کایو» یا معبد بودایی زمرد، مهم ترین معبد بودایی تایلند به شمار می رود که قدمتش به قرن 18 میلادی بر می گردد و در منطقه فرا ناخن در مرکز شهر بانکوک واقع است.

جزایر سیمیلان: در جنوب تایلند، در استان فانگ نیگا و ساحل دریای آندامان قرار دارد.

جزیره کولیپه: این جزیره با آب های مرجانی، سواحل بسیار زیبا و تفرجگاهی بی نظیر در دریای آندامان در مرز مالزی قرار دارد.

پارک ملی خواو یای: «پارک ملی خواو یای» در سال 1962 در مرکز تایلند ساخته شده است. مساحت این پارک ملی حدود 2000 کیلومتر مربع است و مناظری فوق العاده با تنوع جانوری خاصی را دارا است. «پارک ملی خواو یای» با فیلم «ساحل» ساخته ی «دنی بویل» به دنیا معرفی شد.

پارک ملی ایروان: در شمال غربی تایلند و در نزدیکی مرز میانمار واقع شده است.

جهان سافاری: جاذبه ای توریستی در تایلند شامل دو پارک مارین و سافاری که در سال 1988 افتتاح شد.

وات رانگ خون: «وات رانگ خون» که نام دیگرش «معبد سفید» است، یک نمایشگاه معاصر و شخصی محسوب می شود. شکل این نمایشگاه شبیه یک معبد بودایی است و در ایالت شیانگ رای قرار گرفته است. این نمایشگاه در سال 1997 به بهره برداری رسید.

راه آهن برمه: این راه آهن که به راه آهن مرگ، برمه سیام و برمه تایلند نیز معروف است، در سال 1943 در جنگ جهانی دوم توسط ژاپنی ها برای حمایت نیروهایشان مابین تایلند و تانبیوزایات برمه ساخته شد.

مرکز MBK: مرکز خریدی بزرگ در بانکوک که در سال 1985 افتتاح شد و محل مناسبی برای خرید و استفاده از رستوران های متنوع است.

هات کارون: ساحلی بسیار زیبا و دیدنی در غرب جزیره پوکت با امکانات تفریحی و رفاهی مناسب.

ساحل چوم تیان: واقع در 165 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک در شرق خلیج تایلند که سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

پارک لامفینی: این پارک بزرگ و دیدنی، در سال 1925 در قلب بانکوک ساخته شده و محلی مناسب برای گذراندن وقت است.

پارک تاریخی سوخوتای: این پارک شامل بخشی از بقایای تمدن سوخوتای (قرون 13 و 14 میلادی)، در شمال تایلند است.

وات ساکت: که زمانی وات ساکای نیز نامیده می شد به دوران آیوتایا برمی گردد و در منطقه پمپراپ بانکوک بر می گردد.

وات فو: معبد بودایی رجعت کننده در پشت معبد بودایی زمرد قرار دارد. «وات فو» به ارائه دهنده ی بهترین خدمات ماساژ تایلند معروف است.

خانه جیم تامپسون: نمایشگاه دائمی آثار هنری تاجر و معمار و طراح موزه، در مرکز بانکوک است که در سال 1959 به بهره برداری رسید.

ترمینال 21: مجموعه هایی با چندین کاربری که برای اولین بار در جاده ی سوخومویت در سال 2011 ساخته شد.

جاده ی یاووارات: شهرک چینی ها در این مکان قرار دارد و مکان خوبی برای آشنایی با فرهنگ چینی، غذاهای دریایی، معابد و بازارهای خاص منطقه است.

وات چدی لوانگ: معبد بودایی در مرکز تاریخی «چیانگ مای» که به قرن 14 میلادی بر می گردد.

وات ماهاتات: در آیوتایا واقع است و معبدی بودایی است.

پارک تاریخی فانوم رانگ: در ایالت بوریام قرار دارد و در قرون 10 تا 13 میلادی ساخته شده است و مجموعه ای از معابد خمر به شمار می رود.

پارک فیمای: این پارک تاریخی در ایالت ناخون راچاسیما واقع شده، شامل یکی از مهم ترین معابد خمر در تایلند است و قدمتش به قرن 12 میلادی بر می گردد.

بودای طلایی: مجسمه بودا به وزن 5.5 تن در معبد وات ترامیت بانکوک واقع شده و توریست های زیادی را به خود جذب می کند. تاریخ دقیقی برای ساخت آن در نظر نگرفته اند و به نظر می رسد که در قرن 15 ساخته شده باشد.

سافاری شبانه چیانگ مای: شامل باغ وحش بسیار بزرگی با انواع حیوانات، سرویس سافاری روزانه و عصرانه، برای تمام سنین، نمایش های مختلف و سرگرمی های دیگر.

سنترال ورلد: «سنترال ورلد» دهمین مرکز خرید بزرگ دنیاست. این مرکز خرید که در مرکز بانکوک قرار دارد، شامل هتل و برج نیز هست و در سال 2001 افتتاح شده است.

وات فرا سینگ: معبدی بودایی در چیانگ مای در شمال تایلند است و به قرن 14 میلادی باز می گردد.

پارک طبیعت فیل: در منطقه مای تائنگ ایالت چیانگ مای در شمال تایلند قرار دارد. «پارک طبیعت فیل» در دهه 90 جهت حفظ و نگهداری فیل ها تاسیس شد.

حرم مقدس حقیقت: این مکان مقدس با انواع جانمایه ها و مجسمه های دو آیین بودایی و هندو در سال 1981 شکل گرفته و در پوکت قرار دارد.

تونبوری: مکانی فریبا با فضایی دیدنی و دوست داشتنی، در غرب رودخانه چاو فرایا قرار دارد.

وات چیانگ مان: معبدی بودایی در کهن شهر چیانگ مای در شمال تایلند، که به قرن 13 میلادی بر می گردد.

پارک ملی خاو سوک: این پارک ملی که دارای جنگلی بسیار انبوه، دریاچه مصنوعی، انواع گونه های نادر حیوانی و گیاهی است در سال 1980 تاسیس شد. گردشگران این پارک را با قایق، دوچرخه یا حتی فیل بازدید می کنند.

خلیج فانگ نیا: بین جزیره جنوبی تایلند و پوکت واقع شده و به عنوان پارک ملی آوفانگ نیا نیز شناخته می شود.

جزیره کوسمت: در 220 کیلومتری جنوب شرق بانکوک واقع شده، در این جزیره علاوه بر ساحلی زیبا و امکانات ساحلی، می توانید تجربه ی ویژه ای از غواصی را داشته باشید.

جمعه بازار چاوچاک: در سال 1982 به عنوان بزرگ ترین بازار تایلند در بانکوک بازگشایی شد. هر آنچه بخواهید را می توانید در «جمعه بازار چاوچاک» بیابید.

کولان: این جزیره با مناظر بی نظیر و تفرجگاه های ساحلی عالی، در خلیج تایلند واقع شده است.

خاوفینگ کان: جزیره ای در شمال شرقی پوکت که به نوع خود می تواند به خوبی با دیگر جزایر تایلند رقابت کند.

پارک تاریخی آیوتایا: مرکز شهر باستانی که به قرن 14 میلادی بر می گردد و بهشتی است برای علاقه مندان به تاریخ.

سیام کهن: پارکی است در «تای بان مای» مربوط به دوران معاصر و نشانگر تایلند به معنای واقعی. جهت آشنایی با تایلند و فرهنگ مردم تایلند حتما از این مکان بازدید کنید.

جزیره کو لانتا یای: در دریای آندامان در غرب تایلند قرار دراد و جای مناسبی برای عشاق و ماه عسل است.

شهربازی دریم ورلد: مکان بسیار مناسب برای سرگرم کردن کودکان و نوجوانان به شمار می رود.

دانستنی های سفر به تایلند

کدام هتل ها برای اقامت خوب هستند؟

کشور تایلند از هتل های خوبی بهره مند هست. اگر توسط با خرید تور تایلند از آژانس های مسافرتی به این کشور سفر کردید؛ راهنمایان سفر، هتل های خوب بانکوک، پوکت و پاتایا را به شما معرفی می کنند، اما اگر به لیست «بهترین هتل های تایلند» نگاهی بیاندازید، ضرری ندارد:

هتل 5 ستاره PLAZA ATHENEE بانکوک
هتل 5 ستاره SHANGRI-LA بانکوک
هتل 5 ستاره ANANTARA SIAM بانکوک
هتل 5 ستاره AMARI WATERGATE بانکوک
هتل 4 ستاره ALOFT SUKHUMVIT بانکوک
هتل 4 ستاره HOLIDAY INN SILOM بانکوک
هتل 4 ستاره MERCURE MAKASAN بانکوک
هتل 3 ستاره IBIS SUKHUMVIT بانکوک
هتل 3 ستاره FORUM PARK بانکوک

هتل 5 ستاره BANYAN TREE PHUKET پوکت
هتل 5 ستاره RENAISSANCE PHUKET پوکت
هتل 5 ستاره SALA RESORT پوکت
هتل 5 ستارهAMARI PHUKET پوکت
هتل 4 ستاره NOVOTEL PHUKET RESORT پوکت
هتل 4 ستاره PHUKET GRACE LAND پوکت
هتل 4 ستاره DUANGITT RESORT&SPA پوکت
هتل 3 ستاره ART PATONG RESIDENCE پوکت
هتل 3 ستاره ASHLEE PLAZA پوکت

هتل 5 ستاره CENTARA GRAND MIRAGE پاتایا
هتل 5 ستاره INTERCONTINENTAL PATTAYA پاتایا
هتل 5 ستارهROYAL CLIFF پاتایا
هتل 5 ستاره AVANI RESORT&SPA پاتایا
هتل 4 ستاره HOLIDAY INN PATAYA پاتایا
هتل 4 ستاره SIAM BAYSHORE پاتایا
هتل 4 ستاره AMARI PATTAYA پاتایا
هتل 3 ستاره IBIS PATTAYA پاتایا
هتل 3 ستاره TRAVEL LODGE پاتایا

رستوران های خوب تایلند

به دلایل اقلیمی و فرهنگی تایلند، شاید در نگاه اول یافتن رستوران های مناسب با ذائقه ایرانیان، سخت باشد. اما می توانید به پیشنهادات زیر نیز توجه کنید. البته اگر علاقه مند به غذاهای شرقی هستید یا حلال بودن آن ها برایتان مسئله ای نیست، می توانید از انواع فست فودها و رستوران های بین المللی استفاده کنید.

رستوران های پیشنهادی ما در بانکوک

رستوران بانکوک بیکینگ کمپانی با غذای حلال، اروپایی، بدون گلوتن، سبزیجات، وگان، پیتزا در خیابن سوخومویت سوی 4
رستوران بنیهانا بانکوک با غذای حلال، ژاپنی، سوشی، آسیایی، مدرن، بدون گلوتن، سبزیجات در خیابان چارناکون
رستوران السرای با غذای حلال، مدیترانه ای، هندی، لبنانی، آسیای میانه، اروپایی، بدون گلوتن، سبزیجات، وگان در خیابان نیو پچابوری، ساختمان بانکوک پلازا
رستوران مایا با غذای حلال، هندی، سبزیجات، وگان در هتل هالیدی خیابان سوخومویت
کافه رستوران رین تری با غذای حلال، دریایی، ژاپنی، سوشی، هندی، بین المللی، بدون گلوتن، سبزیجات، وگان در جاده ویتایا پلازا آتنی بانکوک
رستوران فیفث فود اونیو با غذای حلال، مکزیکی، ژاپنی، هندی، تایلندی، آسیایی، اندونزایی، بین المللی، بدون گلوتن، سبزیجات، وگان در خیابان فایاتای، مرکز خرید MBK
رستوران عثمان مسلم با غذای حلال، تایلندی، بدون گلوتن، سبزیجات، وگان در خیابان سوخومویت سوی
رستوران گریت کباب فکتوری با غذای حلال، هندی، آسیایی، گریل، بدون گلوتن، سبزیجات در هتل مجستیک گرند خیابان سوخومویت سوی
رستوران یوتیگ با غذای حلال، ژاپنی، دریایی، سوشی، آسیایی، بدون گلوتن، سبزیجات، وگان در هتل پلازا آنتی بانکوک خیابان وایرلس
رستوران یانا با غذای حلال، تایلندی، آسیایی، بدون گلوتن، سبزیجات در وانگمای پاتوموان خیابان پایاتای طبقه پنجم مرکز خرید MBK

رستوران های ایرانی بانکوک

رستوران پردیس در خیابان راما بعد از تقاطع سوریونگ
رستوران پادیران در نزدیکی پاساژ jongceylon
رستوران یاسین در پتونام خیابان پچبوری انتهای سوی 17 جنب پتونام پارک هتل
رستوران سبلان در خیابان راچاپاروپ خیابان واتاناونگ
رستوران طلایی چنگال طلایی در خیابان راچاپاروپ خیابان واتاناونگ
رستوران شاطر در خیابان نانا بین اول و سوم
رستوران بندر بانکوک در پتونام خیابان پچبوری انتهای سوی 17 جنب پتونام پارک هتل
رستوران پرسپولیس در خیابان سورینگ دروبروی هتل مریدین
رستوران نور در پتونام خیابان پچبوری بین 13 و 14

رستوران های ایرانی در پاتایا

رستوران گوگوش در خیابان سوی 12
رستوران البرز در اول بیچ جنب هتل سنترال پاتایا
رستوران تهران جنب خیابان وایکینگ ابتدای خیابان دوم
رستوران پردیس انتهای خیابان دوم جنب هتل گلدن بیچ
رستوران نایب در خیابان دوم خیابان پارتامانک نرسیده به پل

رستوران های پوکت

رستوران پادایراندر خیابان 200 یا دوم بعد از جانگسیلون
رستوران تهران در ساحل پاتونگ روبروی دو آنجیت هتل
رستوران پاتوق در ساحل پاتونگ روبروی دو آنجیت هتل

مراکز خرید خوب در تایلند

مرکز خرید مایک
پارادایز پارک بانکوک
عتیقه فروشی بای بوران
مرکز خرید سنترال سنتر پاتایا
بازار شبانه پاتایا و جاده تپاراسیت
باناناواک جدیدترین مرکز خرید پوکت
سنترال فستیوال پوکتبا کلی برند خاص
مرکز خرید میموسا در جاده ساخومویت
بازار جیم تامپسون برای عاشقان پارچه
مرکز خرید پریمیوم برای علاقه مندان به لوازم ورزشی
بازار بانزانکه شباهت زیادی به بازار تجریش تهران دارد.
مرکز خرید جانگسیلونبا کلی مغازه و سرگرمی در پوکت
بازار کارون در جنوب جزیره پوکتمانند بازارهای ایران با قیمت های مناسب
جمعه بازار پوکت در خیابان چاووستکه شباهت زیادی به بازارهای خودمان دارد.
پوکتواکینگاستریت مانند بازار دست فروش های خودمان است که عصرها برقرار است.

سوغاتی های تایلند

پارچه، ابریشم، جواهرات و مجسمه های بودا اجناس خاص این کشور هستند.

راه های سفر به تایلند

قطعا بهترین راه برای رفتن به تایلند پرواز تهران-بانکوک است. با پروازی در حدود 7 ساعت و قیمت تقریبی 1 میلیون و 200 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان می توانید مستقیم از تهران به بانکوک سفر کنید. اگر قصد دارید با تور تایلند (تور پوکت – تور پاتایا) به این کشور سفر کنید، حتما این مطلب را به خوبی مطالعه بفرمایید، تا از جاذبه های گردشگری تایلند و طبیعت زیبای تایلند لذت کافی را ببرید.

هزینه های جاری در تایلند

واحد پولی تایلند «بت» است که در حدود 140 تومان است. در کل، تایلند کشور گرانی نیست و هزینه های ترانسفر و خورد و خوراک گاهی ارزان تر از تهران است.

آب و هوای تایلند

کشور تایلند به دلیل آب و هوای استوایی همیشه هوای مناسبی دارد. تنها مشکل می تواند باران های شدید باشد که در نوع خود نیز دوست داشتنی هستند. به دلیل نزدیکی به دریا، رطوبت بالا اغلب وجود دارد. اما اگر به دنبال زمانی هستید که بتوانید کوهستان ها و مزارع سرسبز ببینید و از گرما و رطوبت رنج نبرید؛ اواخر پاییز تا اواخر زمستان زمان های مناسبی برای سفر به تایلند هستند. کم لباس بپوشید، اما باران را مدنظر قرار دهید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید