کتاب عکس “انتهای زمین” و تشریح زیبایی های کویر

توسط

کتاب عکس “انتهای زمین” شامل 100 قطعه عکس از عکاسان همسفر با تورهای عکاسی چیلیک منتشر و در پایگاه تخصصی کتاب عکس معرفی و در دسترس همگان قرار گرفت.

“انتهای زمین” عنوان نمایشگاهی گروهی است که با مشارکت عکاسان و پشتیبانی رسانه پایگاه عکس چیلیک (www.chiilick.com) پس از نخستین ارائه در محل خانه هنرمندان ایران، در جریان نمایش سراسری قرار گرفت و تاکنون از استان هایی چون: تهران، قزوین، اصفهان، فارس و بوشهر گذشته است و در دور تازه نمایش عازم مازندران، کردستان، خراسان شمالی، قم، مرکزی، خوزستان، چهارمحال وبختیاری و البرز خواهد شد.

دبیر فراخوان و نمایشگاه “انتهای زمین” هدف از نمایش آثار و چاپ کتاب عکس نمایشگاه را تشریح زیبایی های طبیعت گرم و خشک کویر برشمرد و گفت: طبیعت کویر از جمله طبیعت های بی نظیر ایران است و در برابر دیگر جلوه های سبز کشورمان، کمتر شناخته و تعریف شده است.

سروری دلیل تمرکز موضوعی بر منطقه کویر مرنجاب را علاوه بر ویژگی های مطلوب عکاسی، برخورداری از دلایل زیست محیطی مرنجاب برشمرد و یادآور شد: منحنی های نرم، بافت های بی بدیل و فرم های پویایی که پس از طلوع خورشید کویر در مرنجاب رخ نمایی می کنند، با دخالت احساس و ذوق و همنشینی این عناصر با دانش و فن، خروجی موثری را به نام و نفع کشور رقم می زنند تا رسالت هر عکاس را در حوزه ایران شناسی رقم بزند.

دبیر نمایشگاه عکس “انتهای زمین” گشایش نمایشگاه این آثار را با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره انجمن های عکاسی کشور شایسته تقدیر دانست و از بیان صریح اظهارنظر اساتیدی چون: مسعود زنده روح کرمانی، محمدمهدی رحیمیان، سعید دستوری، افشین شاهرودی و کورش ادیم پیرامون تحلیل نگاه های منتشر شده در کتاب اظهار خرسندی کرد. وی با اشاره به اعلام نظر پروفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی در ادامه متن عکاسان در ابتدای کتاب، این حضور و صراحت و کارشناسی را افتخاری برای عکاسان مجموعه “انتهای زمین” برشمرد.

پروفسور پرویز کردوانی در بخشی از متن خود آورده است: یکی از راه های شناساندن این گونه مناطق، تهیه عکس از مناظر زیبا و هنرمندانه آنها است که خوشبختانه پایگاه چیلیک علاوه بر انجام دیگر وظایف و برنامه ها، اقدام به اعزام ده ها عکاس ماهر، زبردست و باتجربه به نواحی کویری و بیابانی جهت تهیه عکس از مناظر زیبای این مناطق کم نظیر و حتی در مواردی نادر جهان کرده است که نمونه هایی از این عکس های بسیار زیبا و جذاب را در این مجموعه ملاحظه می فرمائید.

کتاب عکس “انتهای زمین” شامل پنجمین نمایشگاه عکاسان پایگاه عکس چیلیک حاوی عکس هایی از کویر مرنجاب در همسایگی شهرستان آران و بیدگل، در قطع رقعی با طراحی و صفحه آرایی “ابراهیم باقرلو” و ترجمه سیدصادق موسوی، به زبان پارسی و انگلیسی به شماره شابک: 2-66-6327-600-978 در شمارگان 1000 نسخه و در قالب 105 صفحه به شکل عکس دار، با کاغذ گلاسه و چاپ رنگی و قیمتی برابر با: 250000 ریال به چاپ رسیده و در فهرست مجموعه کتاب های “پایگاه تخصصی کتاب عکس” به ثبت رسیده است.

علاقه مندان می توانند جهت مشاهده و خرید فهرست عناوین کتاب ها و نشریه های موجود در این پایگاه، از بخش نمایشگاهی این طرح واقع در دفتر مرکزی “پایگاه عکس چیلیک” در تهران، دیدار و سایر نیازهای خود را در حوزه کتاب ها و نشریات عکاسی از طریق سفارش به این پایگاه، مطرح و در اسرع زمان و با برخورداری از شرایط ویژه کتاب مورد نظر خود را دریافت نمایند.

سایر متقاضیان شهرستان نیز می توانند جهت تهیه این کتاب با شماره های: 88348824 و 09122797717 تماس حاصل نمایند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

1 نظر
  1. ولیدوست 9 سال قبل
    پاسخ

    سلام میثم جان خسته نباشی. فکر می کنم زیبایی های کویر هم باید به اندازه کوه و کوهنوردی های که داری جالب باشه! از عکس های شما هم توی این کتاب استفاده شده؟ از چه طریقی می تونم عکسهارو ببینم؟ متشکرم. موفق باشی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید