کاشت 108 هزار نهال برای تولد شاهزاده بوتان

توسط

پادشاه کشور بوتان به مناسبت تولد شاهزاده تصمیم جالبی گرفت. تصمیمی که 108.000 درخت در آن شرکت داشتند. کارشناسان محیط زیست این کشور این اتفاق را متحول کننده ترین رخداد سال های اخیر اعلام کردند.

پادشاه کشور بوتان به مناسبت تولد ولیعهد دست به اقدامی جالب و شاید بی مثال زد. پادشاه کشور بوتان شادی اش را از تولد شاهزاده با طبیعت تقسیم کرد. Jigme Khesar پادشاه و همسرش که او هم از خانواده سلطنتی است تصمیم گرفتند با کاشت هزاران درخت تولد پسرشان را جشن بگیرند. در سنت مردمان این کشور کاشت درخت نماد شادی است که با آروزی داشتن زندگی خوب برای نوزاد انجام می شود حالا پیرو همین سنت، پادشاه این کشور قصد کرد تا با کاشت درختان بیشتر شادی بیشتری برای فرزندش در زندگی آرزو کند. از آنجایی که کاشتن این همه درخت کار ساده ای نبود، در سیاستی جالب مسئولان برای تشویق توریست های حاضر در بوتان طرحی را اجرا کردند که در آن هر یک توریست به نمایندگی از کشورش یک نهال کاشت.

کارشناسان محیط زیست این کشور این تصمیم پادشاه را به مناسبت تولد شاهزاده، اتفاق زیر و رو کننده کشور نامیدند.

گفتنی است کشور بوتان با داشتن اهداف شادی ملی یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته شده است. شاید برگزاری این سبک جشن ها که به هر نحوی مفید و کم هزینه است یکی از دلایل شناخته شدن این کشور به عنوان سرزمین شادی ها باشد.

تولد شاهزاده و کاشت 108.000 نهال برای سلامتی ولیعهد
تولد شاهزاده و کاشت 108.000 نهال برای سلامتی ولیعهد
تولد شاهزاده و کاشت 108 هزار نهال برای سلامتی ولیعهد
تولد شاهزاده و کاشت 108 هزار نهال برای سلامتی ولیعهد

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید