پنج درس مهم از والت دیزنی

توسط

یکی از افراد فوق موفق که همهٔ ما با او آشنا هستیم والت دیزنی خالق میکی موس و مؤسس دیزنی لند است. انیمیشن‌های او جوایز متعدد جهانی را از آن خود کرده است. والت دیزنی موفق به دنیا نیامد. بلکه خودش سازندهٔ موفقیت اش بود. در این نوشته 5 درس مهم که نقش مهمی در موفقیت وی داشته اند را مرور می کنیم.

1. کاری کنید که آن را دوست داشته باشید.
2. کاری کنید که آن را جدی می‌گیرید.
3. آن کار را برای دیگران انجام دهید.
4. با اولین موفقیت خود کنار نکشید.
5. نگذارید موانع شما را متوقف سازند.

کاری کنید که آن را دوست داشته باشید.
والت دیزنی عاشق نقاشی بود و تمام وقت فراغت خود را مشغول این کار می‌کرد. حتی وقتی به عنوان بازیگر مشغول کار بود نیز اینگونه بود. او حاضر بود برای درآمد کارهای دیگری هم انجام دهد. او هر روز صبح زود به استودیو خود می‌رفت و کاری را می‌کرد که دوستش داشت. این نکتهٔ بسیار جذابی است به خصوص برای افرادی که هر روز صبح به سر شغلی می‌روند که دوستش ندارند. حتی او در جنگ جهانی اول به همراه ری کورک رانندهٔ آمبولانس بود (ری کورک خالق فست فود مک‌دونالد) و در طول این سفرها بود که عشق خود را به طراحی فهمید.

کاری کنید که آن را جدی می‌گیرید.
هرگاه والت دیزنی شخصیت‌های کارتونی خود را خلق می‌کرد بسیار روی کار خود تمرکز می‌کرد. همیشه جزئیات برایش بسیار مهم بود. شما هرگز والت دیزنی را در استودیوی خود نمی‌دیدید که بیکار باشد و وقت تلف کند. او همواره مدیریت زمان خود را بدست داشت و با شور و شوق کاری که دوست داشت را انجام می‌داد. او هرگز افسوس گذشته را نمی‌خورد.

آن کار را برای دیگران انجام دهید.
هرگاه والت دیزنی یک انیمیشن می‌ساخت، فقط برای خودش این کار را انجام نمی‌داد. او هرگز خلاقیتش را از دیگران پنهان نمی‌کرد. در عوض او همیشه در فکر راهی بود که بتواند افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. او تا به حال کمیک‌های بسیاری را خلق کرده است و همیشه راهی برای اشتراک آن با مردم پیدا می‌کرد. کارهای والت دیزنی به ما مطالب بسیاری را آموخت. مانند ارزش دوستان، خانواده، امیدواری و مهم‌ترین درس او : خوبی همیشه بر شر پیروز است.

با اولین موفقیت خود کنار نکشید.
والت دیزنی به محض اینکه یک پروژه را به اتمام می‌رساند بلافاصله پروژهٔ بعدی را شروع می‌کرد. پس از اتمام انیمیشن افسانه ای «سفید برفی و هفت کوتوله» او به سراغ فیلم‌های دیگری از جمله «بامبی» و «فانتازیا» و بسیاری دیگر رفت. پس از خلق میکی موس او کارش را متوقف نساخت. او به سراغ ساخت فیلم‌های دیگر رفت ازجمله «مینی موس»، «اردک دنالد» و «پلوتون» و کمیک‌های دیگر که حتی امروزه از آن‌ها استفاده می‌شود. او هرگز خود را مشغول کارهای گذشته ای که انجام داده بود نمی‌کرد چون او همیشه به دنبال موقعیت‌های جدید و بیشتری بود و می‌خواست رویاهای بیشتری را به تحقق برساند. او هرگز طراحی میکی موس خود را متوقف نکرد و چندین بار آن را طراحی کرد.

نگذارید موانع شما را متوقف سازند.
هنگامی که والت دیزنی برای اولین بار شروع به کار روی سفیدبرفی کرد همسر و برادرش تمام سعی خود را کردند تا او را منصرف کنند. پروژهٔ سفید برفی حتی با نام «جنون دیزنی» نامیده شد و همچنین در میان راه، پول تولید آن تمام شد. بسیاری از مردم در چنین شرایطی کار را متوقف کرده و سعی می‌کنند تا راه دیگری بروند اما برای دیزنی این اتفاق موجب استقامت بیش‌ترش شد. در نهایت تلاش بی وقفه اش موجب شد تا هم استودیو پابرجا بماند و هم سفید برفی اکران شود. موفقیت این فیلم دیزنی را در دوران طلایی موفقیت انیمیشن قرار داد.

تعدادی از جملات تأثیر گذار از والت دیزنی
تمام رویا های ما محقق می‌شوند اگر ما شجاعت دنبال کردن و ادامهٔ آن‌ها را داشته باشیم.
وقتی به چیزی اعتقاد دارید، با تمام وجود به آن معتقد باشید.
اگر شما بتوانید چیزی را تصور کنید، می‌توانید آن را انجام دهید. همیشه یادتان باشد که همه چیز با یک رویا و یک موش شروع شد.
کار جذابی ست که غیر ممکن‌ها را انجام دهید.
راهی برای شروع این است که، بجای صحبت کردن کاری انجام دهید.

برچسب ها :
1 نظر
  1. هاجر 11 سال قبل
    پاسخ

    من با گزینه یک و سه و پنج موافقم
    متشکرم که این مطالب مفید رو مینویسی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید