کنوانسیون راهنمایان گردشگری

توسط

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بزرگ ترین و مهم ترین گردهمایی راهنمایان جهان است. این رویداد هر دو سال یکبار و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.

کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست کاندیداتوری خود را به هیئت مدیره ی فدراسیون تقدیم می دارند. اعضای هیئت مدیره پس از بررسی های لازم، کشورهای مورد تایید را اعلام می کنند تا رقابت به مدت دو سال بر سر کسب میزبانی آغاز شود.

همزمان با برگزاری هر دوره از کنوانسیون، انتخابات و رای گیری میان کشورهایی که به مرحله نهایی صعود کرده اند برای میزبانی دوره بعدی انجام می شود. نمایندگان کاندیداها که غالبا از میان راهنمایان و فعالان گردشگری آن کشور برگزیده شده اند، در مقابل چشمان نکته سنج هیئت مدیره و دیگر راهنمایان گردشگری، کشور خود را به بهترین نحو معرفی می کنند. در نهایت پیروزی میزبانی از آن کشوری است که بیش ترین رای حاضرین را کسب کند.

هر کنوانسیون شامل سه مرحله پیش از سفر، سفر و پس از سفر می شود که میزبان برای هر کدام از این مراحل تورها و برنامه ریزی های دقیق و جذابی را سامان می دهد تا رضایت خاطر میهمانان خود را جلب کند. این رویداد تاثیر به سزایی در رشد صنعت گردشگری و آشنایی مردم جهان با کشورهای میزبان خواهد داشت، بنابراین همواره تلاش میزبانان بر این است که بیش ترین تعداد راهنمایان از کشورهای مختلف را گرد هم جمع کنند.

معرفی و بازدید جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشورها و توسعه پایدار صنعت گردشگری از اهداف برگزاری کنوانسیون است. همچنین برقراری ارتباط میان راهنمایان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای آن ها بر اساس استانداردهای جهانی از دیگر دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

ضمنا در هر دوره از کنوانسیون اعضای هیئت مدیره فدراسیون، که همگی از راهنمایان و فعالان گردشگری هستند، نیز معرفی و انتخاب می شوند.

ایران میزبان کنوانسیون راهنمایان گردشگری در سال 2017 است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید