ایران میزبان کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017

توسط

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بزرگ ترین و مهم ترین گردهمایی راهنمایان جهان است. این رویداد هر دو سال یکبار و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.

در آستانه برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017 شهر قزوین دیروز نخستین میزبان راهنمایان گردشگری جهان بود.

پیش از برگزاری اجلاسیه هفدهمین کنوانسیون جهانی گردشگری 141 نفر از راهنمایان گردشگری از 21 کشور جهان در برنامه پیش گشت در شهر قزوین حضور یافته و از آثار تاریخی شهر بازدید کردند.

دولتخانه صفوی، عمارت چهلستون، کاروان سرای سعدالسلطنه  از جمله آثار و بناهای تاریخی شهر قزوین بود که در معرض دید راهنمایان گردشگری از 21 کشور دنیا قرار گرفت.

کاندیداتوری و رای گیری

کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست کاندیداتوری خود را به هیئت مدیره ی فدراسیون ارائه می کنند. اعضای هیئت مدیره پس از بررسی های لازم، کشورهای مورد تایید را اعلام می کنند تا رقابت به مدت دو سال بر سر کسب میزبانی آغاز شود.

همزمان با برگزاری هر دوره از کنوانسیون، انتخابات و رای گیری میان کشورهایی که به مرحله نهایی صعود کرده اند برای میزبانی دوره بعدی انجام می شود. نمایندگان کاندیداها که غالبا از میان راهنمایان و فعالان گردشگری آن کشور برگزیده شده اند، در مقابل چشمان نکته سنج هیئت مدیره و دیگر راهنمایان، کشور خود را به بهترین نحو معرفی می کنند. در نهایت پیروزی میزبانی از آن کشوری است که بیش ترین رای حاضرین را کسب کند.

هر کنوانسیون شامل سه مرحله پیش از سفر، سفر و پس از سفر می شود که میزبان برای هر کدام از این مراحل تورها و برنامه ریزی های دقیق و جذابی را سامان می دهد تا رضایت خاطر میهمانان خود را جلب کند.

در هر دوره از کنوانسیون اعضای هیئت مدیره فدراسیون، که همگی از راهنمایان و فعالان گردشگری هستند، نیز معرفی و انتخاب می شوند.

کنوانسیون راهنمایان و تاثیر آن بر گردشگری کشورها

این رویداد تاثیر به سزایی در رشد صنعت گردشگری و آشنایی مردم جهان با کشورهای میزبان خواهد داشت، بنابراین همواره تلاش میزبانان بر این است که بیش ترین تعداد راهنمایان از کشورهای مختلف را گردهم جمع کنند.

معرفی و بازدید جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشورها و توسعه پایدار صنعت گردشگری از اهداف برگزاری کنوانسیون است. همچنین برقراری ارتباط میان راهنمایان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای آن ها بر اساس استانداردهای جهانی از دیگر دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

ایران میزبان کنوانسیون راهنمایان گردشگری در سال 2017

ایران در زمینه جذب گردشگران خارجی ظرفیت ویژه ای دارد و این مهم نیازمند اهتمام و تعامل مسئولان مربوط بوده تا آثار باستانی و کهن کشور در سراسر دنیا شناخته شود. هدف از برگزاری این گونه برنامه ها معرفی آثار تاریخی و باستانی استان های مختلف کشور بوده که در جذب گردشگر و رونق اقتصادی استان اثرگذار خواهد بود و مدیران و مسئولان قزوین باید نسبت به این مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید