مکان های شگفت انگیر گردشگری که نباید از دست داد

توسط

هر گوشه جهان یک شگفتی برای آدم های ماجراجو دارد؛ برای دیدن این شگفتی ها باید عزم تان را جزم کنید و دلتان را به دریا بزنید. افراد ماجراجو در پی مکان های شگفت انگیر هستند که در ادامه 10 مکان فوق‎ العاده شگفت انگیز دنیا را معرفی می کنیم.

پلکان مارپیچ، کوه تایهانگ چین

پلکان مارپیچ 90 متری متصل به دیواره کوه تایهانگ در لینژو  چین. این کار به کوهنوردان بالای 60 سال یا افراد مبتلا به بیماری های ریوی یا قلبی توصیه نمی شود.

ساحل شیشه ای کالیفرنیا

ساحل شیشه ای، در آغوش پارک ایالتی مکریچر در نزدیکی فورت براگ کالیفرنیا قرار دارد. ساحل پر است از شیشه های دریایی صیقلی و درخشان که به نحو حیرت آوری نتیجه چندین سال ریختن زباله در منطقه است. امواج همیشه غلتان، این قلوه سنگ های شیشه ای را صیقل دادند و شکل گرد بی نظیری به آن ها بخشیدند.

پیزا دومو، سیسیل

این شهر تاریخی در قلب سیسیل با خیابان های پیچ در پیچ جذاب، بناهای باستانی و مناظر فوق العاده از جمله مجتمع کلیسای جامع شما را شگفت زده می کند. یکی از مناظری که نباید دیدارش را از دست داد موزاییک های کلاسیک زیبای مجتمع رومی «ویلا رومانا دل کاسل»Villa Romana del Casale است که مجموعه ای بسیار بزرگ است و به قرن چهارم میلادی برمی گردد.

جزیره لرد هاوو، استرالیا

این جزیره زیبای اقیانوسی که تنها دو ساعت با هواپیما از سیدنی استرالیا و بریزبن فاصله دارد و نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، در نتیجه فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده است. آب زلال و شفافش بهشتی است برای دوستداران ورزش های آبی مانند شنا، موج سواری، کایاک سواری و غواصی.

جزیره کوکوس، کاستاریکا

پارک دریایی جزیره کوکوس که بیش از دو میلیون سال پیش در نتیجه فعالیت های آتشفشانی شکل گرفته است شما را مسحور می کند زیرا تنها جزیره در شرق اقیانوس آرام است که جنگل بارانی دارد.

این جزیره که زمانی پناهگاه دزدان دریایی بود حال در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این جزیره به سبب گونه های بومی خود از مرغ مگس خوار و فاختۀ کوکوس گرفته تا حشرات منحصر به فرد و گونه های دریایی سرحال و زیبا، جایی فوق العاده استثنایی است.

دنیای کریستال سوارووسکی، اتریش

این پارک در اتریش یک منظره سرپوشیده که دنیای شگفت انگیزی از گنجینه های کریستالی درخشنده را در خود جای داده، شاید محبوب ترین مکان توریستی اتریش باشد.

ورودی پارک که به شکل سرعظیم یک غول کوه های آلپ است و از دهانش آبشاری جاری است، خود منظره ای مسحورکننده است.

پاموکاله، دنیزلی، ترکیه

پاموکاله به معنای «قلعۀ پنبه ای» ناحیه زیبایی است دراستان دنیزلی ترکیه. این ناحیه با حوضچه های طبیعی و گل هایی که دارای خواص درمانی هستند، شگفتی های فراوانی را به نمایش می گذارد.

رستوران گروتا پالازس، ایتالیا

این رستوران بی نظیرکه مشرف به مناظری جذاب است و در دل غارهای دریایی «پولینیانو آ ماره» ساخته شده است، خاطره ای فراموش نشدنی از صرف شام برایتان به یادگار می گذارد. بی شک این رستوران ایتالیایی در تمام دنیا درنوع خود بی نظیر است و امتیاز معتبر و نادر برخورداری از خیره کننده ترین مناظر را به خود اختصاص داده است.

مهمانخانه Aescher، سویس

Aescher مهمانخانۀ کوچکی است که درارتفاع 1640 متری در پایین فلات مرتفعی به نام ایبنالپ Ebenalp ساخته شده و به خاطر موقعیت صخره ای دلهره آورش شهرت یافته است. ناحیه ای که این کلبه کوهستانی را در برگرفته در دامنه کوه 2500 متری سانتیس قراردارد و زمین های شاداب و سرسبز، گیاهان کوهستانی و تپه های پرشیب، افسون روستایی عجیب و جالبی به آن بخشیده است.

دریاچه پینگوالاواتن، ایسلند

این دریاچه تماشایی واقع در پارک ملی پینگوالاوتن Pingvallavatn بزرگ ترین دریاچه از این نوع در ایسلند است. این شکافدره که یک جاذبه ملی حفاظت شده است، وقتی یخ می زند، فوق العاده زیبا و باشکوه می شود. از همه مهم تر اینجا بهشتی است برای تفریح و اسنورکلینگ (غواصی بدون کپسول در سطح آب) و غواصی در اعماق.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید