گوگل سال آینده کلید رمز فیزیکی ارائه می کند

توسط

استفاده از رمزهای عبور برای تصدیق هویت و ورود به حساب های کاربری، یک افتضاح بزرگ است و باید آن را جمع کرد. اتفاقی که اگر تا الآن رخ نداده، فقط به خاطر عدم معرفی جایگزین مناسب بوده است. رمزهای عبور فعلی برای امن بودن باید بلند و پیچیده باشند ولی با این حال مجبور هستیم هر دو سه ماه یکبار از ترس خطرات احتمالی، عوض شان کنیم تا امنیت حساب های مان بالا رود.

اپل با قرار دادن سنسور تاچ آی دی در داخل آیفون 5 اس، گامی خوب برداشت و طبق شنیده ها، محصولات آینده شرکت هایی نظیر سامسونگ، اچ تی سی و ال جی نیز دارای سنسور اثر انگشت خواهد شد. ولی به نظر می رسد گوگل راهکاری متفاوت را برای دنیای مجازی برگزیده است. گوگل در حال بررسی ژتون های فیزیکی ساخت استارت آپ YubiKey را که با نام YubiKey Neo معرفی شده اند، است. YubiKey Neo در حال حاضر برای دسترسی به حساب بانکی افراد مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با وصل کردن آن به پورت USB، بدون وارد کردن هیچ کدی دسترسی به حساب میسر می شود.

مهم تر اینکه به لطف NFC می توان YubiKey Neo را با تلفن هوشمند و تبلت نیز به کار برد و به عنوان مثال، برای ورود به مثلا حساب جی میل، تنها کافی است دستگاه خود را به YubiKey Neo تماس دهید و دیگر نیازی به رمز عبور و پین کد نیست. یکی از مدیران امنیتی گوگل می گوید استفاده از YubiKey Neo در داخل شرکت باعث افزایش امنیت کارکنان گوگل شده و به راحتی می توان در طول روز از آن استفاده کرد. گوگل برنامه دارد که سال آینده ژتون های فیزیکی YubiKey Neo را به مصرف کنندگان عرضه کند و این می تواند گامی بسیار عالی برای محافظت از حساب تمام کاربران باشد.

YubiKey در حال حاضر محصول خود را که بی نیاز از باتری است، تنها چند گرم وزن دارد و تقریبا نمی توان آن را نابود کرد، به قیمت 50 دلار به فروش می رساند. ولی گوگل می تواند قیمت دستگاه را بسیار پایین بیاورد، درست مثل کاری که با محصولات سری نکسوس کرده است.

منبع: Androidauthority

4 نظر
 1. الهام شنیتی 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام آقا میثم. بااین آدرس لینک کردم ولی باز هم باز نمیشه

 2. کلماتی از یک کوهنورد 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام
  پیشاپیش از تمام کسانی که در نقد صعود قلم اهانتی شده عذر خواهی می کنم
  با نقد صعود قلم به روزم
  یا حق

 3. کلماتی از یک کوهنورد 11 سال قبل
  پاسخ

  دوست عزیز میثم جان اگر گزارش برنامه رو مینوشتم دیگه کسی وقت برای خوندن نقد نمی گذاشت
  درد ها زیاد هست یکی اینکه اونقدر آقای ….. و آقای …. اومدن روی سکو و پشت میکروفن و چرت تف دادند که وقتی برای موارد اصلی صعود در نظر گرفته نشد و انتخاباتی برگذار شد که وقت نداریم وقت نداریم و ………….
  درد زیاد دارم ولی اگر بیش از این بنویسم خیلی ها رو میرنجونه
  برای همین به این نوشته ها پسنده کردم و تمام کردم
  میثم جان حالا اگر دو صعود دیگه هم در آینده باشی درد های منو که 5 صعود شرکت کردم رو خواهی فهمید من اونجا هیچی نگفتم تا حاشیه نشه حالا هم اگر چیزی نگم صعود بعدی بد تر خواهد شد
  فدای تو

 4. کوهنوردی و حس برتر 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام جناب رودکی شما به ما پیوستید با اجازه…برقرار باشید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید