صعود قلم و اطلاعاتی درباره هشتمین دوره این همایش

توسط

بی شک یکی از بزرگترین موهبت هایی که خداوند به بشر ارزانی داشته است، زندگی اجتماعی و زیستن آحاد بشربه صورت جمعی، با وجود تمام اختلاف سلیقه ها و نظرهاست. اینکه عده ای انسان با عقاید و رسوم متفاوت و حتی گاهی کاملا متناقض در قالب یک جامعه، یک گروه یا یک تشکل با اهدافی مشترک گردهم بیایند و حول محور مشترک اهدافشان به فعالیت بپردازند، جلوه ای از زیبایی های ارتباطات انسانی را به نمایش می گذارد.

یکی از مصادیق این زیبایی را می توان در حرکت خودجوش دوستان کوهنویس در صعودی به نام “صعود قلم” مشاهده نمود. این اتفاق میمون که امسال هشتمین سال خود را سپری می نماید سال به سال شکوفاتر گردیده است. امروز شاید بتوان نشانه های بلوغ این حرکت را در تکاپوی این اجتماع به نظاره نشست. قدر مسلم این است که این مهم (بلوغ) به دست نخواهد آمد مگر با بررسی چالشها از یک سو و فرصت ها از سویی دیگر و این میسر نخواهد شد مگر با مشارکت تمام وبلاگ نویسان عرصه کوهنوردی در کل کشور.

نکته ای که از ابتدا در این حرکت خودجوش نمایان گشته این است که این حرکت قائل به شخص نبوده و تک تک افراد چه کسانی که تا بحال حضور داشته اند و چه کسانی که شرکت نداشته اند و حتی کسانی که به هر دلیلی نمی خواهند شرکت داشته باشند، همه و همه، خواه ناخواه، به نوعی در فرآیند رشد و تکامل این رویداد سهم بسزایی ایفا کرده و خواهند کرد.

نکته دیگری که در این زمینه قابل تامل می باشد این است که این حرکت اجتماعی به طور ذاتی حرکتی مثبت و رو به جلو محسوب می گردد و فارغ از تمامی نواقص و مشکلات، اهتمام بر تداوم آن از طرف یکایک وبلاگ نویسان کوهنوردی، گامی بس بزرگتر و مهمتر از شرکت آنان در صعودهای اخیر می باشد. بدیهی است هر حرکتی که تداوم پیدا کند به مرور نقاط ضعف و قوتش پدیدار می گردد و با تعامل میان همه افراد در اصلاح نقاط ضعف و تکیه بیشتر بر نقاط قوت می توان گامهایی بس بزرگ در این زمینه برداشت.

با وجود همه نقطه نظرات افراد جامعه رو به رشد وبلاگ نویسان کوهنوردی و نظر به گوناگونی عقاید و سلایق دوستان، رویکرد همگرایی و ایفای نقشی هر چند کوچک در این زمینه باعث خواهد شد که در آینده، حاصل تلاش هر یک از ما در پیشبرد اهداف این اجتماع تا مدتها در یاد و خاطره افراد قدرشناس باقی بماند و چه لذتی بالاتر از این…!

“زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست! هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، خرم آن نغمه که ماند در یاد”

نتیجه ی آراء میزبانی هشتمین صعود قلم
با توجه به پایان زمان رای گیری برای تعیین میزبان هشتمین صعود قلم٬ بدینوسیله به اطلاع کلیه دوستان عزیز و گرامی می رساند، نتیجه ی آراء میزبانی به شرح ذیل اعلام می گردد.
1. پیشنهاد میزبانی، (قله باغران) مجموع آراء 8 تا رای به عبارتی 13 درصد آراء
2. پیشنهاد میزبانی، (قله قلعه ماران) مجموع آراء 58 تا رای به عبارتی 87 درصد آراء

برای آشنایی با قلعه موران گزارش مرا با عنوان “گزارش صعود به قلعه موران (قلعه ماران) و بازدید چشمه گل” را بخوانید. من سال 88 به این منطقه زیبا سفر کرده ام. برای مشاهده لطفا اینجا کلیک کنید.

و اینک پس از ماه ها برنامه ریزی و نزدیک شدن به زمان برگزاری هشتیمن صعود قلم، اطلاعیه “شماره 5” این همایش بدین شکل منتشر شده است. زمانبندی برنامه که از روز چهارشنبه 13 شهریور 92 شروع و در روز جمعه 15 شهریور 92 پایان می پذیرد بدین شکل خواهد بود:

روز چهارشنبه 13 شهریور 92
– ساعت 14 الی ساعت 16 ثبت نام از مهمانان محترم در اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبد.
– ساعت 17 الی ساعت 19 مراسم افتتاحیه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی گنبد.
– ساعت 19 الی ساعت 20 بازدید از بلندترین برج آجری جهان در گنبد.
– ساعت 20 الی ساعت 22 بصرف شام و خوابگاه.

روز پنجشنبه 14 شهریور 92
– حرکت به سمت شهرستان رامیان و بازدید از چشمه گل رامیان.
– حرکت به سمت روستای باقرآباد و پناهگاه قلعه موران.

روز جمعه 15 شهریور 92
– حرکت از پناهگاه قلعه موران به سمت قله (کاسه قلعه موران).
– برگشت از قله به سمت پناهگاه و انجام مراسم اختتامیه در پناهگاه قلعه موران.
– حرکت به سمت پارکینگ روستای باقرآباد و پایان برنامه (مسیر برگشت به روستای باقرآباد را سرپرست برنامه از نظر زمانبندی انتخاب خواهد نمود).
– مهمانان گرامی می توانند از خوابگاه جهت استراحت در شهرستان گنبد برای پایان روز سوم استفاده نمایند.

بدینوسیله به اطلاع کلیه دوستان کوه نویس می رساند در جریان فراخوان ثبت نام هیات اجرایی جدید برای اجرای نهمین صعود قلم٬ کوه نویسان ذیل جهت کاندیداتوری اعضای هیات اجرایی یک سال آینده در وبلاگ رسمی صعود قلم ثبت نام نموده اند. برای یکایک آن ها آرزوی سلامتی و موفقیت می نماید.
– خانم رویا قدیمی – وبلاگ گروه کوهنوردی شاهین اراک (بانوان)
– خانم لیلا صالحی – وبلاگ کومالیا
– خانم نرگس شکوفه فر – گروه ورزشی هومه
– آقای علی شاه محمدی – وبلاگ گامی نزدیکتر به خدا
– آقای جواد زارعی – وبلاگ شازده کوچولو
– آقای میثم رودکی – وبلاگ میثم رودکی
با توجه به اینکه اعضای هیات اجرایی نباید کمتر از پنج نفر باشند٬ مهلت ثبت نام برای داوطلبین کاندیداتوری هیات اجرایی صعود نهم قلم تا 10 شهریورماه سال جاری تمدید می گردد.

برای ورود به وبلاگ صعود قلم اینجا کلیک کنید.

6 نظر
 1. موژان 11 سال قبل
  پاسخ

  چه برنامه جالبی، موفق باشيد…

 2. ملیحه 11 سال قبل
  پاسخ

  خوش بگذره
  موفق باشید.

 3. الهام شنیتی 11 سال قبل
  پاسخ

  ممنون که سر زدید. شما باافتخار به سایت ما لینک شدید.

 4. گروه کوهنوردی صفا 11 سال قبل
  پاسخ

  با سلام به همه بازدید کنندگان این وبلاگ، امیدوارم در صحت و سلامتی به سر ببرید.
  وبلاگ رسمی گروه کوهنوردی صفا به منظور ارتقاء ورزش کوهنوردی و رشته های مرتبط با آن در قالب مجموعه ای از گزارش برنامه های اجرا شده توسط گروه و همینطور کلاسها و دوره های آموزشی شکل گرفته است و بدین وسیله از همه علاقه مندان به این رشته ورزشی دعوت می شود تا با مطالعه برنامه ها و گزارشهای اجرا شده لذت کوهنوردی را با گروه صفا تجربه کنند. شما می توانید با سرپرست هر برنامه جهت شرکت در برنامه مورد علاقه خود تماس گرفته و در صورت تأیید ما را در صعودها همراهی کنید و با درج نظرات خود ما را برای بهتر شدن یاری کنید.

 5. کرمی 11 سال قبل
  پاسخ

  با سلام از آشنایی با شما در صعود هشتم خوشحال شدم. از گزارش شما لذت بردم. پیروز باشید

 6. مریم 11 سال قبل
  پاسخ

  بسیار عالی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید