5 نکته سفر برای افراد درون گرا

توسط

درون گرایی با تمام مزایایی که دارد گاهی معضلی به شمار می رود که فرد درون گرا را در مواردی من جمله سفر دچار مشکلاتی می کند. اما «رعایت نکات سفر برای افراد درون گرا» حتی می تواند مسافرت شما را به تجربه ای لذت بخش تبدیل کند.

درون گرایی یکی از دو تیپ شخصیتی موجود در جهان است. همه ما یا درون گرا هستیم و یا برون گرا که هر کدام نکات مثبت و منفی خود را دارد. اما مقصود ما در این مقاله پرداختن به موضوع «سفر برای افراد درون گرا» است. قرار است نکاتی را در رابطه با تجربه ی سفری خوب برای افراد درون گرا ذکر کنیم. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مقوله، همراه من در «وبلاگ سفر» باشید.

اولین چالش پیشروی افراد درون گرا در سفر رفتن، لذت بردن از سفر است. ممکن است فرد درون گرا با این سؤال رو به رو شود که چگونه می توانم از سفر خود لذت ببرم؟ در قدم اول بهتر است فرد نوع نگاه خود به درون گرایی را تغییر دهد. چرا؟ زیرا برخی از افراد و چه بسا بسیاری از افراد تصورشان از درون گرایی با محدودیت گره خورده است و آنچه از درون گرایی تصور می کنند، با محدودیت برابری می کند. در صورتی که به واقع چنین نیست و درون گرایی به هیچ عنوان محدودیت محسوب نمی شود.

حال فرد درون گرا قصد سفر دارد و ذهن خود را از اینکه درون گرایی را با محدودیت برابر بداند، خالی کرده است. مرحله ی بعد چیست؟ مرحله بعدی آن است که فرد تمام دقت و توجه خود را صرف نکات و مواردی کند که این امکان را در اختیار او خواهد گذاشت تا از سفر خود بیش ترین لذت را ببرد و از آن نیز به نحو احسن بهره ببرد.

نکات سفر برای افراد درون گرا

اگر فرد درون گرا قصد دارد به خوبی از سفر خود بهره و به طبع آن لذت نیز ببرد، لازم است حتماً به برخی نکات و موارد در این رابطه توجه داشته باشد. نکات و مواردی که این امکان را در اختیار فرد درون گرا خواهد گذاشت تا سفر را آن طور که توقع آن را دارد و از آن نیز لذت خواهد برد، تجربه کند.

برخی از این نکات عبارت اند از:

  1. سفر رفتن با تورهای گروهی
  2. بهره بردن از مکان های ساکت و آرام
  3. خاطره نویسی در سفر
  4. سرگرم ماندن و سرگرم کردن خود
  5. سفر رفتن با تورهای گروهی

یکی از سخت ترین و چالش برانگیزترین کارها برای یک فرد درون گرا گذراندن زمان خود در جمع است. افراد درون گرا اغلب تنهایی را به حضور در جمع ترجیح می دهند و این موردی نیست که صرفاً بسته به زمان و موقعیت خاصی باشد. در هر حالت و شرایط، تنهایی از جمله مواردی است که فرد درون گرا را آرام خواهد کرد. اما اگر بنا است تا فرد درون گرا از سفر خود بهترین استفاده و لذت را ببرد، بهتر است ساختارشکنی کرده و به خاطر خودش هم که شده یک بار حضور در جمع را با شکل و شمایلی جدید آن هم در قالب سفر تجربه کند. منظور از این جمع، مشارکت در تورهای گروهی است. تورهای گروهی از جمله بهترین بسترها برای لذت بردن از سفر به شمار می روند. چه شما یک فرد درون گرا باشید، چه نباشید.

بهره بردن از مکان های ساکت و آرام

از سری نکاتی که به فرد درون گرا کمک خواهد کرد تا از سفر خود بیشترین لذت را ببرد آن است که به دنبال مکانی ساکت و آرام بوده و سعی کند تا به بهترین شکل ممکن از آن بهره ببرد. یکی از شاخص ترین و آشکارترین مکان های ساکت و آرام برای بهره بردن و استفاده ی فرد درون گرا، طبیعت است. آرامش و سکوتی که طبیعت در دل خود گنجانده را نمی توان در هیچ جای دیگر تجربه کرد. بنابراین برای سفر، به دنبال مکانی ساکت و آرام در دل طبیعت بگردید.

خاطره نویسی در سفر

از میان تمام فعالیت ها و کارهایی که برخی از افراد درون گرا می توانند ساعت ها به آن مشغول باشند و از آن نیز لذت ببرند، ثبت لحظات سفر است. همان طور که می دانید نوشتن اشکال و ابعاد مختلفی دارد. از داستان نویسی گرفته تا نوشتن دل نوشته ها و خاطرات. خاطره نویسی از جمله کارهایی است که فرد درون گرا می تواند انجام دهد تا سفر را برای خود جذاب تر کند. ضمن آنکه خاطره نویسی در طول سفر می تواند به ترویج و معرفی یک بنا یا اثر طبیعی هم کمک کند.

سرگرم ماندن و سرگرم کردن خود

از نکاتی که فرد درون گرا برای تجربه ی سفری خوب باید به آن توجه داشته باشد، این است که خود را به هر شکلی سرگرم نگه دارد. شاید تنهایی، سکوت و آرامش بتواند تجربه ی سفری خوب برای یک فرد درون گرا را محقق سازد، اما سرگرم ماندن و سرگرم شدن در کنار تمامی این آرامش، سکوت و تنهایی اصلی غیرقابل انکار و حائز اهمیت است. رسیدن به این سرگرمی و سرگرم ماندن کار سختی نیست. کتاب خوانده، خواندن مجلات و روزنامه ها، نوشتن، موسیقی گوش دادن، بازی کردن با تلفن همراه و … ازجمله روش هایی است که شما را در سفر سرگرم نگه می دارد.

درون گرا بودن ضعف نیست. درست است که سفر کردن برای درون گراها می تواند کمی متفاوت با دیگران باشد اما جایگاه خود را دارد.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. می توانید تجربه خود را در سفر با افراد درون گرا با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید