ورود به منطقه دریاچه گهر ممنوع شد

توسط

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دورود گفت: ورود به منطقه گهر فعلا ممنوع است.

امیر زلقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دریاچه گهر یکی از زیباترین دریاچه های کوهستانی خاورمیانه بوده که از ذوب برف دامنه کوه ها تشکیل شده است. در ایام نوروز این منطقه پوشیده در برف است و امکان ورود به آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تا 15 خرداد ماه امکان ورود به این منطقه وجود ندارد و ممنوع است، افزود: با توجه به اینکه این منطقه تحت حفاظت قرار دارد برای جلوگیری از آسیب به تنوع جانوری و گیاهی آن تا این زمان اجازه ورود به گردشگران داده نمی شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دورود ادامه داد: همچنین بعد از 31 شهریور دوباره ورود به این منطقه ممنوع می شود و گردشگران نمی توانند به آن وارد شوند.

وی با اشاره به گونه های شاخص منطقه گفت: در اطراف دریاچه گهر گونه های جانوری چون پلنگ، خرس قهوه ای و کل و بز زیست می کنند. هم چنین گونه های آبزی دریاچه، ماهی زرده پر و قزل آلای رنگین کمان خال قرمز هستند. این گونه ها بومی نبوده و به همراه گردشگران به منطقه وارد شده اند.

زلقی از گونه های گیاهی منطقه نیز به بلوط، بید، بادام وحشی، بنه، گلابی وحشی و … اشاره کرد و افزود: دسترسی به این دریاچه از طریق شهرهای دورود، الیگودرز و ازنا امکانپذیر است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید