5 نکته که هر کاربر جدید فیس‌ بوک باید آن را باید بداند

توسط

آیا هنوز حسابی در فیسبوک ندارید؟ ولی مشتاق هستید که شما هم به این جرگه بپیوندید؟ آخرین باری که بررسی کردیم متوجه شدیم تا آن زمان بیش از 500 میلیون از مردم سرایر دنیا به عضویت فیسبوک درآمده اند و آنجا حساب دارند. با این حال خیلی از افراد به تازگی در این سایت ثبت نام کرده اند و نکاتی است که هرکسی که به تازگی عضو می شود باید رعایت کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را یا این موارد آشنا کنیم.

حسابی در فیسبوک ایجاد کردم ! حالا چه کار کنم؟

اولین کاری که فیسبوک از شما می خواهد این است که دوستان خود را با استفاده از آدرس پست الکترونیکی خود پیدا کنید. به شخصه این برای من خیلی خنده دار به نظر می رسد چرا که معمولا هنگامی که شما حسابی را ایجاد می کنید، پیدا کردن دوستان خود جز آخرین کارهایی است که انجام می دهید. واقعا چه معنی می دهد که شما بخواهید قبل از اینکه پروفایل خود را تنظیم کنید دوستان خود را پیدا کنید…

در مرحله بعدی فیسبوک از شما می خواهد که در جاهای خالی اطلاعات خود را تکمیل کنید من پیشنهاد می کنم از مرحله بدون انجام آن بگذرید حداقل برای حالا نیازی به انجام آن ندارید. در کنار این ها فیسبوک از شما می خواهد که اطلاعات مربوط به دبیرستان دانشگاه محل کار و … خود را پر کنید. در مرحله سوم تازه به سراغ یکی از قسمتهای اصلی می رسیم.

1. بارگذاری تصویری برای پروفایل خودمان

فیسبوک در واقع به این دلیل فیسبوک است که شما قبل از اینکه بخواهید دوستان خود را پیدا کنید مهم است که برای پروفایل خود عکسی را انتخاب کنید و با این کار همه شما را می شناسند. آمار دقیقی ندارم ولی مطمئن هستم که حداقل یک درصد از کاربران کلا هیج عکسی را برای خود انتخاب نکردند و این یکی از اشکالات فیسبوک است. بعد از اینکه شما عکسی را برای خود انتخاب کردید یک تب برای شما بوجود می آید که در آن می توانید برای خود عکس های مورد علاقه تان را در آلبومی جمع آوری کنید و اگر دوست داشتید آن ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

2. تنظیمات حریم خصوصی

در فیسبوک قسمتی است که شما می توانید تمام تنظیمات خود را در آن بررسی و تغییر دهید. این تنظیمات بسیار گسترده است برای مثال می توانید تعیین کنید که آیا در جستجوها مخفی باشید یا آشکار که توصیه می شود خودتان را آشکار بگذارید چرا که در غیر این صورت دوستانان نمی توانند شما را پیدا کنند موارد دیگری از جمله مشاهده عکس های شما توسط دوستان یا همه افراد و یا دوستان دوستانتان را هم در این قسمت می توانید تنظیم کنید. در کل در فیسبوک همه قسمتها را می توانید به این تریتبی که ذکر شد حصوصی یا عمومی کنید.

برای رفتن به این تنظیمات کافی است به تب حساب خودتان بروید و تنظیمات خصوصی را انتخاب کنید در این جا می توانید بر روی شخصی سازی تنظیمات کلیک کرده و آن را آن طوری که مایلید برای خود تنظیم کنید.

3. اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید

حالا وقت آن رسیده که اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید. اگر به قسمت بالای صحفه پروفایل خود نگاهی بیاندازید می توانید با کلیک بر روی آن جا در قسمت ویرایش می توانید اطلاعات شخصی خود را در جاهای خالی که پیش روی شما قرار می گیرد پر کنید. لازم نیست که تمام جاهای خالی را پر کنید به همان تعداد که دوست دارید به سئولات چواب دهید. مسلما اگر امنیت حریم خصوصی خود را بالاتر ببرید می توانید چیزهای بیشتری از خودتان را بنویسید و دیگر خیالتان راحت است که شخص غریبه ای آنها را نمی بیند.

4. پیوستن به یک شبکه اجتماعی

هنگامی که اطلاعات مربوط به خوتان شامل علایق خود را تکیمل کردید حتما سبک موسیقی ورزش و چیزهای دیگر را هم مشخص کرده اید پس می توانید به شبکه های اجتماعی مربوطه بپیوندید و از آنها لذت ببرید. کافی است به تب حساب خودتان بروید به قسمت تنظیمات حساب بروید سپس بر روی تب شبکه ها و نتورک ها کلیک کنید. نتورکهای فیسبوک معمولا شامل کالج ها، مناطق و مکان های کار است. برای مثال دو شبکه ای که  “تام” به آنها پیوسته یکی Penn State که مربوط به کالج او است و دیگری VaynerMedia مربوط شغل اوست. یک نتورک کافی است ولی می توانید برای اینکه با عده بیشتری در ارتباط باشید در نتورک های بیشتری عضو شوید.

5. ثبت یک نام کاربری برای خود

حالا به سراغ یکی دیگر از بخش های حسابتان می رویم. قسمتی به نام “نام کاربری”. در این قسمت شما می توانید برای خودتان یک نام کاربری مناسب انتخاب کنید. به تب تنظیمات در تنظیمات حساب رفته، بر روی نام کاربری کلیک کنید تا بدین وسیله هم یک نام کاربری مناسب برای خود درست کنید و هم از طریق آن برای صفحه خودتان یک آدرس URL درست کنید. بوسیله یک پیام متنی از شما درخواست می شود که نام کاربری خود را معتبر کنید. به شما پیشنهاد می کنم در این قسمت نام اصلی خود را وارد کنید چرا که پروفایلهای فیسبوک به زودی به یکی از مهمترین کارتهای شناسایی ما تبدیل می شوند و هم اینکه دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید.

حالا وقت آن رسیده تا دوستان خود را پیدا و به لیست دوستان خود که هنوز خالی مانده است اضافه کنید. اگر خوش شانس باشید می توانید از طریق همان نتورکی که خودتان را در آن ثبت کردید آنها را هم پیدا کنید. با این حال می توانید از طریق آدرس ایمیل آنها و همینطور منوی جستجوی فیسبوک هم آنها را پیدا کنید.

خب حالا پروفایل فیسبوک خود را برای کار آماده کرده اید ! وقت آن رسیده که دست به کار شوید و یک گردش خوب در فیسبوک داشته باشید! اگر مرحله های قبل را به خوبی تکمیل کرده باشید وقتی که دوستانتان درخواست دوستی شما را قبول می کنند پروفایل شما را یک پروفایل خوب و حرفه ای می بینند در غیر این صورت پروفایل شما واقعا جایی نیست که کسی بخواهد بیشتر از چند ثانیه در آن توقف کند.

2 نظر
  1. اشکان 0098 11 سال قبل
    پاسخ

    نظر من خوبه

  2. اشکان 0098 11 سال قبل
    پاسخ

    نظر من مثبته

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید