اعتیاد به سفر و 21 نشانه برای اثبات آن

توسط

بسیاری از افراد به سفر کردن اعتیاد دارند! برای اینکه متوجه شوید که به سفر کردن اعتیاد دارید یا نه، با ما همراه شوید تا 21 دلیل برای اثبات اعتیاد به سفر را بیان کنیم.

واژه «اعتیاد» به صورت وضعیتی که شخص عادت شدیدی به انجام یک عمل داشته باشد یا چیزی که به صورت روحی و روانی یا حتی جسمی به صورت عادت درآمده است و ترک آن کار آسانی نیست و نیازمند انجام یک سری فعالیت های خاص باشد تعریف می شود. قطعا همگی ما عاشق گردشگری، سفر و سفر کردن هستیم. همه ما خاطرات کودکی خود را به خوبی به یاد داریم. این که چگونه داستان های واقعی یا خیالی را در مورد سفر و گردشگران مختلف می شنیدیم و می خواندیم و اکنون به عنوان «فردی که عاشق سفر کردن است» در اینجا به دور یکدیگر جمع شده ایم.

جدا شدن از روال عادی و روزمره زندگی برای تمام افراد امری الزامی است اما رسیدن به پاسخ این سوال که آیا ما به سفر کردن اعتیاد داریم یا خیر بحث دیگری است. مباحث و سوالات زیادی در این زمینه مطرح است. آیا از ابتدای تولدمان عشق به سفر کردن و کشف کره زمین در خون ما وجود داشته یا اینکه این اتفاق امری است که به صورت تدریجی در طول گذر زمان با کارهایی همچون دیدن یک فیلم، مطالعه یک کتاب یا نشستن پای صحبت های دیگران من باب خاطراتشان از سفر در درون ما بوجود آمده است.

سوال هایی که حول سفر کردن در ذهن ما پدیدار می شوند تمامی ندارند! فقط کافیست کمی فکر کنیم که چقدر در مورد ادامه زندگی مان و سفر کردن در ذهن خود برنامه می چینیم و فکر می کنیم. جملاتی از قبیل: مگر زندگی چند روز است؟ باید نقاط دیدنی جهان را دید و آن را کشف کرد و تجربیات و خاطراتی طلایی برای ادامه زندگی بدست آورد.

سوالاتی که در زمینه مطرح می شوند بی انتها هستند و هیچ راهی برای یافتن پاسخی قطعی به آن ها وجود ندارد مگر اینکه چمدان خود را ببندیم و از مرزهای گوناگون این کره خاکی عبور کرده و همه نقاط آن را از نزدیک مشاهده کنیم. اما سوال دیگری که پیش می آید این است: چقدر باید سفر کنیم؟ و آیا ما واقعا به سفر کردن بیش از حد اعتیاد داریم یا خیر؟ پاسخ این سوال در ادامه به صورت 21 نشانه مطرح می شود. هر چقدر بیشتر این نشانه ها را در خود مشاهده کردید یعنی اعتیاد و تمایل بیشتری به سفر کردن دارید.

1. شما از این سوال متنفر هستید: «اهل کجایی؟» و دلیل این امر تنها این مسئله است که شما خود را متعلق به مرز خاصی از این کره خاصی نمی دانید و دوست ندارید که تنها به یک نقطه محدود باشید. شما تمایل دارید که متعلق به همه جا باشید و در پاسخ به سوال مذکور بگویید: «همه جا!»
2. ماندن در خانه یا شهر خودتان بیش از سه ماه شما را اذیت می کند و دوست دارید حداقل هر سه ماه یکبار از نقطه استقرار همیشگی خودتان جدا شده و سفر کنید.
3. شما به ندرت در جواب به تجربیات جدید می گویید «نه!» چرا که دوست دارید همواره تحربیات جدیدی بدست بیاورید!
4. بازگشت به «خانه» خودتان یک نوع استراحت بین سفرهایتان محسوب می شود و بازگشت به شهر و خانه همیشگی تان حکم تعطیلات بین سفر را دارند!
5. شما تمایل دارید تا پول خود را خرج سفر و تجربیات جدید بکنید تا اینکه چیزهای مادی برای خودتان بخرید!
6. از مرخصی های کاری خودتان الکی و بی دلیل استفاده نمی کنید چرا که مایلید تا از آن ها برای سفر کردن بهره ببرید.
7. فکر کردن به بازدید از مناطق و کشورهایی که تا به حال آن ها را ندیده اید باعث می شوند که شدیدا مشتاق به سفر کردن بشوید!
8. معمولا زیاد برنامه ریزی برای سفر انجام نمی دهید چرا که دوست دارید برنامه ها خود به خود بوجود بیایند.
9. خالصانه کار می کنید و پول خود را ذخیره می کنید تا خرج سفر کردن بشوند!
10. فکر کردن در مورد این ایده که همراه با دوستان نزدیک خود سفر کنید بسیار شما را هیجان زده می کند اما هیچگاه برنامه های سفر خود را وابسطه به دوستان خود نمی چینید.
11. اگر اسمی از «ازدواج کردن»، «تشکیل خانواده» یا موارد این چنینی به میان بیاید زیاد حال خوشی به شما دست نخواهد داد چرا که دوست ندارید به این مسئله فکر کنید که شاید کوچک ترین عاملی باعث شود تا برنامه های سفرتان به هم بریزد!
12. دوستان و آشنایان شما، شما را یک فرد خود جوش و بسیار فعال می دانند!
13. به هیچ وجه برای شما عجیب و غیر عادی نخواهد بود اگر برنامه سفر بعدی خود را زمانی بچینید که هم اکنون در سفر هستید!
14. سعیمی کنید تا حد امکان به چیزی وابسطه نباشید و برای سفر کردن بسیار راحت و بدون دغدغه باشید.
15. یک شغل روتین (از ساعت 9 تا 17) را به هیچ وجه دوست ندارید و با آن ارتباطی برقرار نخواهید کرد چرا که این مسئله را عاملی برای لطمه وارد شدن به برنامه های سفر خود می دانید!
16. به فعالیت های جانبی که به سفر کردن مربوط می شوند علاقه دارید. در مورد سفر وب گردی می کنید، کتاب و مقاله می خوانید و اطلاعات خود را به روز نگه می دارید.
17. سفر کردن تنها با یک کوله پشتی را دوست دارید و تمایل دارید که آزادانه سفر کنید و چیزی سد راه شما نشود.
18. اگر اکثر افراد موقع ترک کردن خانه حس بدی داشته باشند و ناراحت شوند، شما هنگام اتمام سفر و بازگشت به خانه این حس را خواهید داشت!
19. به هیچ وجه هنگام مواجه شدن با افراد جدید مضطرب نمی شوید.
20. پروفایل شما در شبکه های اجتماعی همیشه با عکس ها و فیلم های سفرهای اخیرتان به روز است!
21. اگرچه هنگامی که می فهمید که به سفر کردن اعتیاد دارید امکان دارد که احساس گناه و پشیمانی به شما دست دهد مبنی بر اینکه «به اندازه کافی زندگی نمی کنید»؛ اما همچنان فکر کردن به سفرهای تازه، آشنا شدن با دوستان جدید و کسب تجربه های ارزشمند شما را هیجان زده خواهد کرد.

منبع: کجارو

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید