تسلیت به آقای امانی و جامعه کوهنوردی خراسان

توسط

جناب آقای امانی
شنیدن خبر حادثه دلخراش برادر گرامی تان خبر ناگواری برای جامعه کوهنوردی بود. مردان بزرگ را همواره آزمون های بزرگ در پیش است. صبر شما بر غم از دست دادن برادرتان نمونه ای از استقامت و توانمندی شماست. برای شما صبر و برای برادر گرامی تان علو درجات را از خداوند منان می طلبیم.

شرح ماجرا در ادامه مطلب …

گروهی از کوهنوردان مشهدی به سرپرستی آقای حسین امانی که همزمان با روز عید سعید فطر جهت صعود به قله علم کوه وارد منطقه شده بودند با توجه به بارندگی های چند روز قبل در منطقه و تشخیص سرپرست تیم، مسیر صعود خود را از قله علم کوه به قله تخت سلیمان که از شرایط ساده تری جهت صعود برخوردار است تغییر دادند. همچنین به دلیل مشکل به وجود آمده برای حسین امانی که از ناحیه کمر دچار گرفتگی و درد شده بود هدایت تیم مذکور به آقای رسول نقوی، کوهنورد ملی که یکی از با تجربه ترین راهنمایان منطقه علم کوه است سپرده شد و نهایتا در روز صعود، این تیم پس از 5 ساعت تلاش در ارتفاع 4600 متری و در حالی که فاصله کمی با قله داشت دچار حادثه گردید.

حادثه از این قرار است که با رها شدن 2 قطعه سنگ بزرگ از بالای مسیر صعود، افراد تیم مجبور به فرار از سر راه ریزش سنگ ها شدند ولی در آخرین لحظه طی تغییر مسیر ناگهانی، یکی از سنگ ها به طرف 3 نفر از کوهنوردان منحرف شد و در اولین برخورد، یکی از اعضا به نام علیرضا امانی دچار آسیب جدی و شدید شد. سپس برخورد قطعات کوچک تر سنگ منجر به آسیب دیدگی آقای اسدالله حبیبی نیکجو از ناحیه پهلو و آقای علی رمضانی از ناحیه پا شد.

بلافاصله موضوع حادثه طی تماس رادیویی به قرارگاه رودبارک و سرپرست تیم آقای حسین امانی اطلاع داده شد ضمن اینکه پزشک همراه تیم با انجام کمک های اولیه و پانسمان جراحات مصدومین از ادامه خونریزی و وخیم تر شدن حال مجروحان جلوگیری کرد ولی متاسفانه نفر اول (علیرضا امانی) که در اثر برخورد مستقیم سنگ دچار آسیب شدید شده بود در لحظات اولیه جان سپرد. بالاخره بعد از گذشت 3 ساعت از وقوع حادثه و با پیگیری های سرپرست تیم طی تماس تلفنی با فدراسیون کوهنوردی و با هماهنگی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان مازندران، شهرستان چالوس و سازمان امداد و نجات کشور با پرواز یک دستگاه بالگرد جسد جان باخته حادثه و 2 مصدوم به بیمارستان چالوس منتقل شد که مصدومین پس از درمان اولیه و بهبودی نسبی صبح روز جمعه 11/6 توسط بالگرد به تهران اعزام گردیدند.
جسد مرحوم علیرضا امانی بعد از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی و طی مراحل اداری به مشهد منتقل شد.

منبع: هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی

2 نظر
  1. فائزه 13 سال قبل
    پاسخ

    من هم به نوبه خودم خدمت خانواده آقای امانی و جامعه کوهنوردان تسلیت عرض میکنم

  2. سمیه ریحانی 13 سال قبل
    پاسخ

    حادثه دردناکی ست. من هم به خانواده آقای امانی و جامعه ورزشکاران تسلیت میگویم

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید