صعود به قله بردو تربت جام

توسط

برنامه یکروزه صعود به قله بردو واقع در شهرستان تربت جام در تاریخ 13 اردیبهشت به سرپرستی آقای تورج سلیمی اجرا شد. 20 نفر از اعضای باشگاه چکاد مشهد در یک روز زیبای بهاری این قله 2940 متری را صعود کردند.

بر پایه تحقیقات محلی که از یکی از افراد محلی انجام دادم روستاهایی که در مسیر وجود دارند و برای دسترسی به منطقه باید همگی آنها را پشت سر گذاشت عبارتند از: کاریز نو، اندای، علی آباد، بردو و کلاته آقامحمد. پس از گذر از روستای بردو و در فاصله دو کیلومتری آن چشمه ی آبی گوارا وجود دارد که مکان مناسبی برای خوردن صبحانه است. هم چنین در منطقه غاری به نام غار شیخ حسنک و چشمه آبی گوارا بنام گرار در ارتفاعات وجود دارد.

عکس های این صعود زیبا را در ادامه ببینید.

هفته آینده قرار است به همراه تیم منتخب کوهنوردی خراسان (تیم کلنی) راهی منطقه جوپار کرمان و قله سه شاخ بزرگ شویم. در برنامه صعود به کوه بردوی تربت جام از ناحیه زانوی پای راست دچار آسیب دیدگی شدیدی شدم. بطوری که در هنگام فرود خیلی درد داشتم و با فاصله زیادی از افراد دیگر خودم را به پای مینی بوس رساندم. احتمال دارد که بعلت این آسیب دیدگی و رعایت احتیاط لازم (باتوجه به اینکه زانو ناحیه مهم و حساسی در کوهنوردی است) در این صعود شرکت نکنم. ولی از آنجایی که خودم آدم ریسک پذیری هستم احتمالش زیادی هم دارد که در برنامه جوپار شرکت کنم. تاکنون منطقه جوپار را ندیده ام و خیلی دوست دارم تا به این منطقه که به آلپ ایران شهرت دارد را ببینم و به یکی از قلل مهم آن مانند قله سه شاخ و قله هزار صعود کنم.

4 نظر
 1. باربیزون 11 سال قبل
  پاسخ

  چقدر زیباست
  خصوصا اون پناه گاه کاهگلی کوچک خیلی قشنگه.
  شاد باشید.

 2. لوسیا 11 سال قبل
  پاسخ

  ازدواج همگامی با طبیعت و ادامه خط تکاملی بشریت است. هر چند که در بیان مقصود آن اختلاف نظر است اما در این نکته اتفاق نسبی وجود دارد که ازدواج همگام شدن با طبیعت و در سیر تکامل یعنی نزدیک تر شدن به خداست.

 3. علی 7 سال قبل
  پاسخ

  سلام. امکانش هست مختصات این کلبه کاه گلی که تو عکس هست رو بذارید لطفا؟ من دو بار از مسیرهای مختلفی رفتم قله بردو ولی اینجارو پیدا نکردم.

 4. حسین یعقوبی 5 سال قبل
  پاسخ

  خیلی عالی … ما امروز یکم اردیبهشت 98 رفتیم نوک قله. خیلی مسیرهای زیبایی داره که نمیشه همه اش را به تصویر کشید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید