بهترین اپلیکیشن ها برای کوهنوردان

توسط

امروزه دیگر دوره ی نقشه های کاغذی و قطب نماهای مختلف به سر رسیده است و با وجود تکنولوژی احتیاجی به این دسته وسایل قدیمی نیست. می توانید به راحتی و تنها از طریق گوشی های هوشمند خود، به هر آن چه که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

برای آنکه تجربه ی خوبی از ورزش کوهنوردی داشته باشید، نیاز به همراه داشتن یک سری وسایل ضروری خواهید داشت. در این جا بهترین اپلیکیشن های کوهنوردی را به شما معرفی می کنم.

اپلیکیشن Alltrails

اپلیکیشن Alltrails به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل آی او اس و اندروید قابل دانلود خواهد بود و یکی از محبوب ترین برنامه های موبایلی مخصوص کوهنوردان به شمار می رود. کوهنوردان حرفه ای اغلب زیاد سفر می کنند. اگر شما نیز از این دست افراد هستید و قصد سفر به هیجان انگیز ترین کوه های دنیا را دارید، Alltrails با بیش از 50000 نقشه از کوهستان های کانادا و دیگر نقاط جهان، ابزار مناسبی برای کمک رسانی خواهد بود. اپ کاملا رایگان است اما با پرداخت 50 دلار سالیانه می توانید عضو بخش نقشه های نشنال جئوگرافیک هم بشوید.

اپلیکیشن Peakfinder

اپلیکیشن Peakfinder برنامه ای به قیمت 3.99 دلار است که می توان آن را روی دستگاه های اندرویدی و آی او اس نصب کرد. این اپ همانند برنامه های نجوم و ستاره شناسی، نام تمام کوه های موجود را به شما آموزش می دهد. برای این کار تنها کافیست از کوهستان پیش روی خود عکس بگیرید! از طرفی دیگر برای استفاده از اطلاعات برنامه لازم نیست حتما آنلاین باشید که این ویژگی نیز خود بر محبوبیت بیشتر اپ افزوده است.

اپلیکیشن First Aid By Red Cross

اپلیکیشن First Aid By Red Cross برای سیستم عامل اندروید و آی او اس به صورت رایگان قابل دسترسی است. برنامه موبایلی رسمی سازمان صلیب سرخ به منظور یاری رسانی در مواقع ضروری طراحی شده است. در این اپ می توانید سریعا به اطلاعات مربوط به کمک های اولیه دسترسی پیدا کنید. ویدئو ها، نمودار ها و آزمون های گام به گام متعددی در راستای آماده سازی کاربران برای انجام کمک های اولیه در مواقع اضطراری در نظر گرفته شده اند.

اپلیکیشن Maps 3D Pro

اپلیکیشن Maps 3D Pro به قیمت 2.99 دلار برای سیستم عامل آی او اس قابل دانلود است. کوهنوردان حرفه ای توسط این اپ قادر به تفسیر نقشه های توپوگرافی خواهند بود. تمامی ویژگی های زمین مانند تپه ها، پستی ها و بلندی و همچنین مسیر های پیاده روی را می توان از طریق برنامه ردیابی کرده و با اطلاعات بیشتری به کوهنوردی در کوه مورد نظر پرداخت. قابلیت ذخیره سازی نقشه ها به صورت آفلاین و به اشتراک گذاری آن ها نیز وجود دارد. در نهایت هر کاربر می تواند سفر خود را با مختصات دقیق و داده های کامل ثبت کرده و در حافظه ی برنامه نگه داری کند.

اپلیکیشن Mapmyhike GPS Hiking

مورد بعدی اپلیکیشن Mapmyhike GPS Hiking است که به صورت رایگان بر دستگاه های اندرویدی و آی او اس قابل اجرا خواهد بود. توسط این برنامه می توانید طول مسیر های کوهنوردی خود را پیگیری کرده و با کنترل حجم های غذایی مصرفی، وزن کم کنید. برای استفاده از برنامه های آموزشی شخصی و یا بررسی وضعیت ضربان قلب، باید سالیانه 29.99 دلار هزینه پرداخت کنید.

اپلیکیشن Trial Tracker GPS

اپلیکیشن Trial Tracker GPS رایگان و مخصوص سیستم عامل آی او اس بوده اما برای دسترسی به امکانات کامل آن باید یک خرید درون برنامه ای به مبلغ 1.99 دلار انجام دهید. این اپ را می توان یکی از بهترین و دقیق ترین برنامه های ردیاب به شمار آورد. می توانید طول و عرض جغرافیایی داده های مد نظر خود را به راحتی پیدا کرده و حتی آن ها را با دیگر دوستان کوهنورد خود به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن Spyglass

اپلیکیشن Spyglass نیز همانند مورد قبلی بر دستگاه های آی او اس قابل اجرا است اما رایگان نبوده و برای استفاده از آن باید 3.99 دلار هزینه پرداخت کنید. با این حال Spyglass اپی با کیفیت است و می تواند اطلاعات مختلف و همچنین مفیدی را در اختیار کاربر قرار دهد. امکان ردیابی موقعیت جغرافیایی از طریق ستاره ها هم وجود خواهد داشت.

اپلیکیشن Avanet

اپلیکیشن Avanet را شاید بتوان کاربردی ترین اپ این لیست نام نهاد. این برنامه ی رایگان مخصوص سیستم عامل آی او اس بوده و برای کوهنوردان حرفه ای طراحی شده است. می توانید تمام اطلاعات هواشناسی مورد نیاز خود از جمله زمان بارش برف، پیش بینی هوا و همچنین احتمال وقوع ناگهانی بهمن را از طریق این اپ به دست بیاورید. در واقع می توان گفت که برای حفظ سلامتی تمام کوهنوردان برنامه ای بسیار ضروری است.

منبع: موبنا

1 نظر
  1. آربروسک 7 سال قبل
    پاسخ

    بسیار عالی، در مورد برنامه های واقعیت مجازی کوه نوردی هم اگه مطلبی یزارید؛ ممنون میشم.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید