صدور مجوز صعود به قلل مرتفع از اتحادیه کوهنوردی نپال گرفته شد

توسط

دولت نپال با اعلام نارضایتی از عملکرد اتحادیه کوهنوردی این کشور در اعطای مجوز 33 قله مرتفع نپال، اقدام به لغو مجوزهای فوق کرد از سال 1977 تا کنون به دلیل پشتیبانی از این اتحادیه، دادن مجوز صعود به 33 قله در محدوده چوکونگ ری (5550 متر) تا شیگوچولی (6501 متر) در اختیار این اتحادیه قرار داشته است.

بر این اساس اتحادیه فوق برای دادن هر مجوز از گردشگران خارجی مبلغ 250 دلار دریافت می کرد که با این درآمد هزینه های سالیانه خود را پوشش می داد.

رئیس اتحادیه کوهنوردی نپال گفت: “از تصمیم دولت نپال شوکه شده است”. وی گفت: “این فقط یک شگرد برای بی ثبات کردن گردشگری ماجراجویی این کشور است!” آنگ شرینگ همچنین میزان درآمدهای سالیانه NGO ها در این مناطق را بالغ بر 5 میلیون دلار اعلام کرد که مربوط به مجوز و خدمات 27 قله است. ضمن این که 6 قله دیگر برای تشویق گردشگران به صورت رایگان و فاقد مجوز است.

لازم به ذکر است دولت نپال این امر را به دلیل عدم شفافیت این اتحادیه در اعلام درآمدها و هزینه هایشان اعلام و عنوان کرده منبع هزینه های این اتحادیه را به صورت مستقیم پرداخت خواهد کرد.

به نظر می رسد این تغییرات به دلیل کمبود درآمدهای ناشی از حوادث دو سال اخیر کوهنوردی در این کشور از جمله زلزله بهار گذشته نپال است و دولت این کشور سعی در تجمیع درآمدهای گردشگری نپال دارد.

منبع: کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید