استقرار کوهنوردان ایرانی در کمپ دوم اورست

توسط

تیم صعود به قله اورست در کمپ دو مستقر شده و خود را برای لمس کمپ سه اورست آماده می کنند.

بر اساس گزارش دریافتی، جواد نوروزی به همراه تیم از روز گذشته در منطقه کمپ دو اورست به سر می برند و امروز را در آنجا می گذرانند. برنامه تیم اورست، هم هوایی و ماندن دو شب در کمپ دو و سپس در روز یک شنبه و در صورت مساعد بودن شرایط با صعود به ارتفاع 7000 متر و لمس کمپ سوم، برای هم هوایی و کسب آمادگی بیشتر، راه بازگشت به ارتفاع پابین را پیش خواهند گرفت.

در تماسی تلفنی ضبط شده ای که توسط رئیس هیات کوهنوردی خراسان رضوی با جواد نوروزی دارنده عنوان پلنگ برفی خراسان برقرار شده بود، نوروزی شرایط را مساعد اعلام کرد و گفت: ظهر روز جمعه از کمپ یک به کمپ دو رسیدیم. و در حال حاضر بر روی یخچال های این منطقه تیم ها به صورت پراکنده چادرهای خود را برقرار کرده اند. زمان اوقات فراغت و استراحت ماست و همه در این منطقه آرام حرکت می کنند و عجله ای برای حرکت نیست.

وی ادامه داد: عده ای امروز برای لمس کمپ سه رفتند و ما نیز فردا صبح عازم کمپ سه خواهیم شد و بعد از هم هوایی دوباره به کمپ یک و سپس، پس فردا به بیس کمپ باز می گردیم.

نوروزی در خصوص همراهی دیگر کوهنوردان ایرانی ادامه داد: با عظیم قیچی ساز و دیگر کوهنوردان ایرانی نیز تا مرحله دوم هم هوایی همراه خواهیم بود و از کمپ سه به بعد کوهنوردان ایرانی به سمت راست و قله لوتسه حرکت خواهند کرد و من به سمت چپ و به سوی قله اورست خواهم رفت.

عظیم قیچی ساز نیز در این تماس تلفنی در خصوص شرایط عنوان کرد: دیروز به همراه 7 نفر از دوستان به کمپ دو رسیدیم. در این کمپ تا فردا استراحت می کنیم و بعد از آن برای لمس کمپ سه حرکت می کنیم، ارتفاع این کمپ حدود 7100 است که پس از یک دوساعت دوباره به کمپ دو بازمی گردیم و سپس به بیس کمپ می رسیم و اخبار تکمیلی حتما ارسال خواهد شد.

همچنین عصر روز گذشته حمید کریم پور و بهزاد بیگی از مشهد که جواد نوروزی را در سفر به نپال تا بیس کمپ و کمپ های هم هوایی همراهی کردند، به مشهد بازگشتند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید