تعطیلی صعودهای اورست 2015 توسط وزارت توریسم نپال

توسط

وزارت توریسم نپال در پی مرگ حداقل 18 کوهنورد، شرپا و خدمه کمپ اصلی در اورست و دشواری عبور از مسیر آبشار یخی خومبو در حالی که همچنان بیش از 100 نفر در کمپ های یک و دو منتظر بازگشایی مسیر آبشار یخی هستند، اعلام داشت صعودهای اورست تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. این در حالی است که تاکنون تنها اسامی سه تن از کشته های این حادثه که هر سه از کشور ایالات متحده آمریکا می باشند اعلام گردیده:

1. دانیل فریدینبورگ Daniel Fredinburg از تیم Jagged Globe سی و سه ساله
2. ماریسا اوه گیراوونگ Marisa Eve Girawong از تیم Madison Mountaineering
3. تام تاپلین Tom Taplin شصت و یکساله
این سه هیمالیانورد اولین کشته شدگان حادثه ریزش بهمن بر اثر زلزله نپال هستند.

مرکز زلزله نپال حدود 34 کیلومتر (21 مایل) در شرق-جنوب شرقی Lamjung، نپال بوده و کانون آن در عمق حدود 15 کیلومتر (9.3 مایل) ثبت گردیده است. این زلزله که حدود 2500 کشته در نپال و کشورهای اطراف داشته، همراه با سقوط بهمن هایی مهیب از یال مابین قلل لینگترن و پومری و همچنین دامنه های نوپتسه و خومبو‌تسه در دامنه کوه اورست بوده است. علاوه بر 18 کشته ثبت شده تعداد 61 مصدوم نیز از طریق بالگرد به نزدیک ترین مرکز امداد رسانی در روستای پریچه انتقال یافتند.

زلزله روز 25 آوریل و مرگ 18 کوهنورد بدون شک تلخ ترین روز در تاریخ صعودهای اورست را رقم زده است. این در حالی است که این کوه از غم درگذشت 16 شرپا در بهار سال قبل سر بلند نکرده است.

منبع: کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید