خالق فیس بوک برترین چهره سال 2010

توسط

مارک زوکربرگ خالق و مدیر سایت اجتماعی فیس بوک بنا بر نظر مجله معتبر TIME به عنوان برترین چهره سال در سال 2010 برگزیده و معرفی شد. این انتخاب به این دلیل بوده که وی توانسته از طریق فیس بوک امکان برقراری ارتباط بیش از 550 میلیون نفر را فراهم آورد.

مارک زوکربرگ در سال 1984 در نیویورک متولد شد. وی پسر ارشد یک داندانپزشک است و دارای سه خواهر است. وی هفت سال پیش در سال 2004 در حالی که  دانشجوی سال دوم دانشگاه هاروارد بود و 19 سال بیشتر نداشت بر روی ایده خود در خوابگاه خود کار را شروع کرد و سپس این سرویس را که یک دایرکتوری برای ارتباط بین دانشجویان در کالج بود راه اندازی کرد و نام آن را گذاشت thefacebook.com. در حال حاضر این سرویسی که امروزه نام فیس بوک بر آن نهاده شده است دارای بیش از 550 میلیون کاربر از سرتاسر جهان دارد که این یعنی از هر 12 نفر در این کره خاکی یک نفر عضو فیس بوک است و پس از چین و هند پر جمعیت ترین کشور دنیا می تواند به حساب آید و نیز پیش بینی می شود روزانه 70000 نفر عضو این شبکه بزرگ اجتماعی می شوند. در فیس بوک در حال حاضر مردمان جهان به 75 زبان مختلف گفتگو می کنند و بطور متوسط ماهیانه هفتصد میلیارد دقیقه از وقت مردم در فیس بوک صرف می شود.

ارزش فیس بوک امروزه بیش از 50 میلیارد دلار تخمین زده می شود و بدین ترتیب ایده مارک در هفت سال پیش باعث میلیاردر شدن  وی شده است.

1 نظر
  1. مهربان 14 سال قبل
    پاسخ

    سلام ممنون که سرزدید.
    آدرس ایمیلم رو هم گذاشتم

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید