بازگشت منوی دوست داشتنی استارت در Windows 9

توسط

میلیون‌ها کاربر از مایکروسافت تقاضا کردند و مایکروسافت نیز به درخواست آن‌ها جامه عمل پوشانید! این درخواست چیزی به جز بازگرداندن منوی استارت دوست‌داشتنی به ویندوز نیست. در کنفرانس اخیر مایکروسافت، این شرکت از منوی استارت جدیدی با نام هیبریدمنو رونمایی کرد که می‌توان آن‌ را ترکیبی ایده‌آل از ویندوز7 و ویندوز8 دانست. این منو، تقریبا همان اندازه منوی ویندوز7 را دارد اما از قابلیت‌ کاشی‌های زنده مینیاتوری در کنار آن و به صورت توامان بهره می‌برد.

در همین کنفرانس، مایکروسافت از حالت جدیدی رونمایی  کرد که به برنامه‌های جدید ویندوز8 این امکان را می‌دهد تا در محیط دسکتاپ و در داخل پنجره‌های مخصوص به خود اجرا شوند. این قابلیت در واقع بازگشت به اصل و ریشه ویندوز مایکروسافت است و کاربرانی که از صفحه‌کلید و موشواره برای اجرای برنامه‌های ویندوز استفاده می‌کنند را خوشحال خواهد کرد. این دسکتاپ جدید به عنوان جایگزینی برای محیط فعلی ویندوز تلقی نخواهد شد و منوی تمام صفحه و برنامه‌ها برای کاربرانی که این قابلیت را دوست داشته باشند، قابل استفاده خواهند بود.

به‌روزرسانی مهمی در آینده برای ویندوز 8.1 عرضه خواهد شد اما این قابلیت‌های جدید در این به‌روزرسانی به ویندوز افزوده نخواهند شد. بنابر ادعای مایکروسافت، این قابلیت‌ها، جزئی از به‌روزرسانی ویندوز در آینده‌ای نزدیک و در سال جاری میلادی خواهند بود (یعنی نهایتا تا زمستان سال جاری).

منبع: فارنت

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید