صعودها خرها به دماوند

توسط

خبرنگار طنزنیوز به سراغ یکی از قاطرهای بارکش دماوند رفته و مصاحبه ای با وی انجام داده است؛ بخوانید لطفا:

در راستای هجوم بی رویه به کوه ها و بی توجهی به محیط زیست! خصوصا «صعود به قله دماوند»، موجب شده که صف طویلی در گوسفندسرا برای تحویل بار به ایستگاه قاطرچی های گوسفندسرا شکل بگیرد. از این روی خبرنگار طنزنیوز به سراغ یکی از خران این مجموعه رفته و مصاحبه ای با وی انجام داده است؛ بخوانید لطفا:

خبرنگار: سلام آقای خر ضمن خوشامد و خیر عَرعَر، امیدوارم خوب باشید به عنوان اولین سوال از فعالیت این روزهای خودتان بگویید.

خر: داداش کدوم فعالیت! پدرمون در اومد سه شیفته داریم کار می کنیم به فکر ما نیستید به فکر طبیعت خودتون باشید، من نمی دونم شما اومدید کوهنوردی یا ما؟! کسی که بارش رو نمی تونه حمل کنه اصلا چرا میاد کوه! قرار باشه بار رو ما حمل کنیم شما دست تو جیب بری بالا که ننه و بابای هشتاد ساله منم قله نورده، به واقع #کوهنورد واقعی ما هستیم شماها پَزش رو می دید.

روزی چند بار می ریم بارگاه سوم و بر می گردیم گوسفندسرا، بس که بارهای شمارو بردیم جِر خوردیم، بعد شما می رسید بارگاه سوم البته اگه سالم برسید وِلو می شید. عجیبه ها! تازه اگر سالم برسید. خدایی تا حالا شنیدید یک خر تو دماوند حادثه بده بعد شما اسم خودتونو گذاشتید کوهنورد!

خبرنگار: راستی چطور شما حادثه نمی دهید همیشه آدم ها حادثه می دهند؟

خر: والله چه می دونم بعد می گن طرف خربازی در آورده حادثه داده برعکسه ها

خبرنگار: در همین زمینه ها خاطره ای از کوه دارید؟

خر: زیاااد! تا دلت بخواد! اما یک چیز عجیب! دیدم سر قله برای عکس گرفتن با یک تابلو با هم دعوا می کنند فحش خارمادر هم شنیدم این به اون می گه تابلو رو بده من، خر بازی در نیار! آقا کی ما از اینکارا می کنیم؟ آخه اسم مارو چرا خراب می کنید. حالا چی هست این تابلو ما که سواد خوندن نداریم شما با سوادید؟!

خبرنگار: تابلوی اسم و ارتفاع دماوند

خر: عجب خدایی تا حالا کدوم خری رو دیدی سر تابلوی قله دعوا کنه؟! سرمونو می اندازیم می ریم بالا هیچ ادعایی هم نداریم. موجودات عجیبی هستید شما آدم ها! والله هیچ خری اینکارا رو نمی کنه. بابا قبل شماها گوسفندها این قله رو بارها رفتند چهار پشگل هم انداختند ندیدید سر قله؟ زباله هاتون رو که ما حمل می کنیم، می خورید می ریزید می پاشید می ر… که چی، قله فتح کردید؟ همین چند روز پیش یک گونی نوار! (اوهوم کاست) آوردیم پایین تازه چیزهای بی ناموسی دیگه هم بوده که روم نمی شه بگم. بابا اینارم ما کول کنیم بیاریم پایین؟ عجبا!

می فرمایند:
گاوان و خران بار بردار
به ز آدمیان مردم آزار
بابا این که شاعر خودتون گفته ما خرها که نگفتیم بعد چرا شما رو کوهنورد می دونند؟

خبرنگار: شاید برای اینکه شما اینستاگرام ندارید نمی توانید خودتون رو نمایش بدید

خر: عرض کردم ما سواد نداریم چی هست این چیزی که گفتی؟

خبرنگار: یک جایی هست مردم می روند عکس و فیلم می گذارند بعضا پر خالی بندی که ما چه کردیم چه نکردیم. در بالای قله عکس را از زیر می گیرند پر ابهت به نظر بیاد.

خر: بابا کدوم صعود؟ فقط چندتا تون درست صعود می کنید خیلی هاتون رو اگر ما بارهاتون رو نبریم بالا همون پایین بارگاه سوم باید دو لیتر آب قند بهتون داد.

آقا شما به این صاحاب این اینستا بگو یک اینستاگرام مخصوص ما خرها هم درست کنند جمعیت ما هم کم نیست ها بیاییم بگیم صعود کننده های واقعی ما هستیم بدون سر و صدا و شوآف و عرعر! تو کوه ها.

نویسنده: فرشید داوودی، کوهنویس

اجاره قاطر قله دماوند

اجاره قاطر صعود به قله دماوند

قاطرچی در دماوند

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید