تاثیرات شگفت انگیز ورزش بر روح و روان

توسط

ورزش یک راه درمانی قوی است، حتی برخی اوقات خیلی هم بهتر از راه‌های پزشکی دیگر جواب می‌دهد! از بهبود علائم خستگی گرفته تا درمان بیماری‌های جدی همچون نارسایی‌های قلبی، ورزش نقشی جدی ایفا می‌کند. بنابراین اگر روزانه ورزش کنید، می‌توانید طولانی ‌تر و البته سالم ‌تر زندگی کنید.

1. مفید برای قلب
تحقیقات ثابت کرده‌اند که اگر هر روز ورزش کنید، کلسترول خون تان قابل کنترل خواهد شد. کلسترول‌ هایی بد هستند که سرخرگ‌ها را مسدود کرده و باعث حمله‌ی قلبی می‌شوند. همچنین ورزش باعث خواهد شد تا فشار خون تان کاهش پیدا کرده و در نتیجه به قلبتان کمتر فشار وارد شود. ورزش روزانه گردش خون شما را هم بهبود خواهد بخشید که از لخته شدن خون جلوگیری کرده و عملکرد عضلات قلبتان را بهتر می‌کند.

2. جلوگیری از سرماخوردگی
اخیراً محققان در یکی از مطالعاتشان پی برده‌اند که افرادی که منظما ورزش می‌کنند، نسبت به اشخاصی که کم ورزش می‌کنند، 23 درصد کمتر احتمال دارد که سرما بخورند! منطق پشت این نظریه این است که ورزش به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند، بنابراین سرماخوردگی ساده‌تر دفع خواهد شد.

3. سلامتی مغز
شاید فکر کنید که حل کردن جدول، سودوکو یا پازل تنها راه‌هاییست که به توسعه و بهبود عملکر مغز کمک می‌کند. اما تحقیقات به اثبات رسانده‌اند که ورزش روزانه که شامل 30 دقیقه پیاده‌روی می‌شود، گردش خون در مغز را بهبود بخشیده و بدین وسیله قدرت حافظه‌ی شما را دو چندان می‌کند.

4. بهتر شدن زندگی جنسی
آنطور که تحقیقات به اثبات رسانده‌اند، اگر از نظر فیزیک بدنی خوش اندام باشید، زندگی جنسی‌تان لذت بیشتری خواهد داشت. دیگر نیازی نیست علاوه بر ورزش روزانه، قرص‌هایی مصرف کنید که شهوت جنسی‌تان زیاد شود. ورزش کردن باعث بهبود گردش خون، کاهش افسردگی و اضطراب، و در نتیجه باعث افزایش میل جنسی شما خواهد شد. از طرفی اشخاصی که تناسب اندام ندارند، از بدنشان راضی نیستند و تا جایی که بتوانند از بنمایش در آوردن آن و در نتیجه ارتباط جنسی دوری می‌کنند! ورزش کردن باعث خواهد شد خوش اندام شوید و بیش از پیش از زندگی جنسی‌تان لذت ببرید.

5. کمک به کاهش استرس
اگر هر روز ورزش کنید می‌توانید سطح استرستان را کاهش دهید. ورزش برای تنش، سر درد و بی خوابی مثل یک قرص تقویتی است! همچنین از آنجایی که ورزش کردن گردش خون را در بدن بهبود می‌بخشد و باعث انتشار اندروفین می‌گردد، انتقال دهنده‌های عصبی، حس خوبی را به سیستم بدن القاء می‌کنند. ورزش منظم، اعتماد بنفس شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا بر روی بدن و زندگی‌تان کاملاً کنترل داشته باشید. مهم‌تر از مواردی که گفته شد این است که مصرف دارو همیشه همراه با عوارض جانبی متعدد است، اما ورزش کردن کاملاً بی خطر بوده و برای کسانی که عاشق بدن و زندگی‌شان هستند، مناسب‌ترین راه درمانی است!

2 نظر
  1. خوش بخت 10 سال قبل
    پاسخ

    سلام. آره واقعا همین طور هست و درکل ورزش کردن مفید است البته به شرط اینکه هر فردی بیش از توان خودش به ورزش نپردازه چون باعث ضرر میشه. موفق باشین

  2. مهوش 10 سال قبل
    پاسخ

    تشکر … مطلب خوبی بود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید