هتل اسپیناس پالاس، بزرگ ترین هتل ایران افتتاح شد

توسط

هتل اسپیناس پالاس که اواخر خرداد ماه پرونده تخلفات آن با وساطت رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ختم به خیر شد، افتتاح شد.

به گزارش سرویس اخبار هتلداری دنیای سفر؛ این هتل همزمان با شب میلاد پیامیر اسلام (ص) و با حضور مسئولان عالی کشور از جمله معاون اول رییس جمهور، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر تهران، فعالان بخش خصوصی و دولتی گردشگری کشور و روسای تشکل های گردشگری افتتاح شد.

علی اصغر امیری مدیر گروه هتل های اسپیناس در سخنان افتتاحیه با انتقاد به وضعیت پرداخت تسهیلات به پروژه های سرمایه گذاری گردشگری گفت: نه این قدر ساده لوحانه منابع را در اختیار سرمایه گذاران بگذارید و نه اینقدر سخت گیرانه و نه این قدر که قفل زده اند و خودشان دسترسی ندارند. اینطور نباشد که فقط سرمایه گذار را تشویق کنیم. این کافی نیست. همراهی تا پایان کار لازم است.

او سپس از معاون رییس جمهور درخواست کرد که کاری کنند تا نرخ بهره پایین آید و در ادامه گفت: من اگر پول دوستانم را جمع کردم و این هتل را ساختم برای این بود که در سال دست کم 5 درصد از سود به خودم باز گردد در حالی که الان بر نمی گردد. کاری کنید که تسهیلات مناسب در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد. من این هتل را با رانت نساختم. 4 سال پیش با درخواستی که به دولت دادم پرداخت 135 میلیارد تومان مصوب شد که یک سال و نیم بعد این رقم به 91 میلیارد تومان رسید و حالا 50 میلیارد تومان آن را داده اند یعنی حدود 10 درصد.

مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این مراسم اعلام کرد: با تلاش بخش خصوصی حدود 125 هتل چهار و پنج ستاره در مرحله صدور مجوز تا پیشرفت فیزیکی 90 تا 95 درصد قرار دارد. اتفاقی که در 90 سال اخیر بی سابقه بوده است. اگر موفق شویم با کمک دولت سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی ظرف 5-4 سال آینده تسهیلات مورد نیاز را تامین کنیم می توان ادعا کرد تمام تاریخ هتل سازی ایران از سال 1300 تا 1392 یک طرف و این دولت در طرف دیگر قرار دارد.

سلطانی فر در ادامه گفت: ایران در حال حاضر 1100 به اضافه 600 هتل آپارتمان دارد که از این میان 130 هتل چهار و پنج ستاره هستند که تلاش می کنیم کیفیت آن ها را استانداردسازی کنیم.

هتل اسپیناس پالاس تهران بزرگ ترین هتل ایران

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ کلیک کنید

گفتنی است؛ هتل اسپیناس پالاس با 75 هزار مترمربع زیربنا و 12 سالن همایش و آمفی تئا تر با ظرفیت 50 تا 1200 نفر، 43 اتاق و دفتر کار و همچنین بیش از 500 اتاق و سوئیت پذیرایی از مسافران و مهمانان به مساحت 130 تا 700 متر دارد که 56 سوئیت آن پرزیدنتال است.

هتل اسپیناس پالاس واقع در شمال غربی تهران با حدود 15 هزار متر مربع زمین در برگیرنده امکاناتی شامل مراکز اقامتی و ورزشی و پذیرایی، 14 سالن اجتماع و یک کنسرت هال با ظرفیت 2500 نفر است. ساختمان هتل با 28 طبقه اقامتی و تفریحی و آموزشی از شیک ترین و جدیدترین امکانات اقامتی در سطح بین الملل طراحی و اجرا شده و دارای جذاب ترین مراکز اقامتی تفریحی بعد از انقلاب در ایران است.

این هتل با طراحی برگرفته از معماری ایرانی و به کارگیری نمادهایی زیبا از معماری اصیل ایرانی با استفاده از تجهیزات و مصالح مرغوب در ساخت و ساز هتل می تواند نمادی در صنعت گردشگری کشور و رونق آن باشد. هر چند مسئولان هتل قبل از این مدعی شده اند که معماری به کار گرفته در این هتل کاملا اسلامی است اما به وضوح معماری غربی در طراحی آن دیده می شود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید