تور کمپ اصلی اورست – نوروز 97

توسط

کوهپیمایی به کمپ اصلی قله اورست، یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین مسیرهای کوهپیمایی در دنیاست.

این مسیر از روستای پاکدینگ بالا شروع شده و با دنبال کردن مسیر رودخانه دود (Dudh Kosi) به روستای نامچه بازار می‌رسد. نامچه بازار یک روستای شلوغ و پرتردد است، نقطه اتصال تیم‌های اکسپدیشن و شرپاهای محلی، محلی برای خرید تجهیزات کوهنوردی و سوغات محلی، و در نهایت محلی برای استراحت دلچسب همراه با غذاهای خوشمزه است.

در تمام طول این بخش از مسیر، روستاها در میان جنگل‌های رودودُندِرون (Rhododendron) پراکنده شده اند. در اواسط و اواخر فصل بهار (اردیبهشت)، این جنگل‌ها پر از گل هستند و مناظر فوق العاده دیدنی و کم نظیری به وجود می آورند.

کوهپیمایی تا کمپ اصلی اورست، فرصت مشاهده قله های متعددی را فراهم می کند. قله های هشت و هفت هزار متری از نزدیک قابل دیدن هستند. از جمله مهم ترین کوه های مسیر: اورست (8848 متر)، لوتسه (8516 متر)، نوپتسه (7861 متر)، پوموری (7162 متر)، آمادابلام (6812 متر)، چوبو (6859 متر)، تامسرکو (6618 متر) و …

کمپ اصلی اورست در ارتفاع 5300 متری قرار دارد. در تورهایی که به منظور بازدید از کمپ اصلی اورست برگزار می شود علاوه بر بازدید از کمپ اصلی اورست، صعود به قله 5545 متری کالاپاتار نیز در برنامه گنجانده می شود.

در این سفرها شهر کاتماندو، فرودگاه لوکلا، روستای بی نظیر نامچه بازار، و معابد دیدنی و … بخشی از دیدنی های تور نپال؛ کمپ اصلی اورست و صعود به قله کالاپاتار خواهد بود.

خدمات

سطح خدمات : کامل
حمل و نقل: هوایی، پروازهای بین المللی، پرواز داخلی کاتماندو به لوکلا
اقامت : هتل 4 ستاره در کاتماندو (4 شب)، لوج در طول مسیر و بیس کمپ (9 شب)
پذیرایی: 14 وعده صبحانه، 9 وعده ناهار، 9 وعده شام در طول مسیر، کمپ و برگشت
گروه اجرا: راهنما و مربی کوهنوردی
بیمه: بیمه سفرهای خارجی
سایر: ویزا، ورودیه ها، کلیه ترانسفرها، باربر

برنامه تور

تور نپال؛ کمپ اصلی اورست و صعود به قله کالاپاتا (15 روزه)
شروع: تهران – پایان: تهران
نشانی محل حرکت: فرودگاه بین المللی امام خمینی
زمان حرکت: طبق برنامه پرواز کوهپیمایی (Trekking) به کمپ اصلی قله اورست، یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین مسیرهای کوهپیمایی در دنیاست. این مسیر از روستای پاکدینگ بالا شروع شده و با دنبال کردن مسیر رودخانه دود (Dudh Kosi) به روستای نامچه بازار می رسد. نامچه بازار یک روستای شلوغ و پرتردد است، نقطه اتصال تیم‌های اکسپدیشن و شرپاهای محلی، محلی برای خرید تجهیزات کوهنوردی و سوغات محلی، و در نهایت محلی برای استراحت دلچسب همراه با غذاهای خوشمزه است.

در تمام طول این بخش از مسیر، روستاها در میان جنگل‌های رودودُندِرون (Rhododendron) پراکنده شده اند. در اواسط و اواخر فصل بهار (اردیبهشت)، این جنگل‌ها پر از گل هستند و مناظر فوق العاده دیدنی و کم نظیری به وجود می آورند.

کوهپیمایی تا کمپ اصلی اورست، فرصت مشاهده قلل متعددی را فراهم می کند. قلل متعدد هشت و هفت هزار متری از نزدیک قابل رویت هستند. از جمله مهمترین قلل مسیر: اورست (8848م)، لوتسه (8516م)، نوپتسه (7861م)، پوموری (7162م)، آمادابلام (6812م)، چوبو (6859م)، تامسرکو (6618م) و…

کمپ اصلی اورست در ارتفاع 5300 متری قرار دارد. در این تور علاوه بر بازدید از کمپ اصلی اورست، به قله 5545 متری کالاپاتار نیز صعود خواهیم کرد تا از قله آن منظره قله اورست و سایر قله های منطقه را به بهترین شکل شاهد باشیم.

درجه سختی

درجه بندی و نوع سفرها به منظور آگاهی طبیعت گردان از چگونگی سفر ارائه می شود تا سفری را انتخاب کنند که با توانایی جسمی، آمادگی روحی، علایق و تجربیات آنها سازگار باشد.

سفرهای طبیعت گردی با بیش ترین فعالیت ورزشی همراه هستند این برنامه ها براساس عوامل مختلفی مانند میزان فعالیت، مسافت، سختی مسیر، نوع زمین، شیب مسیر، ارتفاع، شرایط آب و هوایی (فصل اجرا) و نوع اقامت شبانه درجه بندی می شوند.

درجه سختی این سفر: سنگین

این سفرها مختص افرادی است که دارای آمادگی جسمانی بالایی بوده و قبلا در برنامه های کلوت شرکت کرده و خود را از نظر روحی و جسمی برای شرایط سنگین صعود آماده کرده باشند. برای حضور در این برنامه ها تایید تجربه و سابقه قبلی افراد در کوه نوردی و راهپیمایی در ارتفاعات بالا، توسط سرپرست برنامه، ضروری است. این نوع برنامه ها، معمولا در ارتفاعات بالای 4200 متر و در مسیر های گاه ناهموار و سنگلاخی، گاه با شیب های تند و در شرایط آب و هوایی متغیر و ناپایدار انجام می شود. همچنین مسافت ها طولانی و گاه به بالاتر از 8 ساعت (تقریبا در تمام طول روز) راهپیمایی در روز  می رسد. در این برنامه نیز تجربه قبلی، برخورداری از تجهیزات کوه نوردی و آمادگی برای اقامت در چادر و ارتفاعات بالا و آب و هوای نامساعد و استفاده از توالت صحرایی ضروری است.

الف. وسایل کوهنوردی

کوله پشتی کوچک برای وسایل مورد نیاز طی روز، کیسه بار بزرگ، کیسه خواب، پانچو، کاپشن شلوار بادگیر یا گرتکس، کاپشن شلوار پلار، کاپشن پر، پیراهن شلوار لایه اول، پیراهن لایه دوم، کفش نیمه سنگین کوه نوردی، راهپیمایی، جوراب پشمی یا حوله ای 2 دست، کلاه پشمی، دستکش پشمی یا پلار، روکش دستکش، عینک آفتابی، کلاه آفتابی، چراغ قوه پیشانی، باتری آلکالاین اضافه 2 دست، چاقو جیبی، لیوان، دربازکن، قاشق و چنگال، کمک های اولیه شخصی، باتوم کوهنوردی، کرم ضد آفتاب.

بیمه سفرهای خروجی

بیمه رایس شوتز Rais shoster تا سقف پنجاه هزار یورو  هزینه پزشکی. در این بیمه، کلیه‌ هزینه‌های‌ مربوط به کمک رسانی به شخص بیمه گذار (شامل هزینه های درمانی و بیمارستانی، جابجایی و بازگردانی، دندانپزشکی، حواله وجه نقد و معاضدت حقوقی) و هزینه های مربوط به بار بیمه گذار همچنین هزینه های مربوط به تاخیر در حرکت هواپیما، ‌بر اساس‌ شرایط بیمه نامه و با رعایت‌ فرانشیز توافق‌ شده‌ قابل‌ پرداخت‌ هستند.

قرارداد

همه سفرها دارای قرارداد است و پس از خرید سفر انتظار می رود که تایید و امضا شود؛ و با توجه به سفرنامه و خدمات ارائه شده در آن هویت قانونی پیدا می کند.

جهت کسب اطلاعات و ثبت نام به وب سایت www.tournepal.ir مراجعه کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید