صنایع دستی، غول بیکاری را فراری می دهد

توسط

صنایع دستی جنبه های زیادی به عنوان محرک اقتصادی دارد و با ایجاد اشتغال در خارج از فصل برای اعضای جوامع کشاورزی این امکان را فراهم می کند تا درآمد خود را تکمیل کنند.

با توجه به بالا بودن هزینه اشتغال در بخش های دیگر اقتصادی، توسعه و سرمایه گذاری روی صنایع دستی، یکی از راه های کم هزینه و مناسب برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است و باید آن را در بخش های روستایی با توجه به مزیت های نسبی و فرهنگ بومی هر منطقه جستجو کرد.

صنایع دستی با قابلیت ها و خصوصیات ویژه خود از جمله استفاده از مواد اولیه داخلی ارزان و فناوری ساده و عدم نیاز به سرمایه گذاری زیاد و امکان ایجاد و توسعه در مناطق روستایی به ویژه در داخل محل سکونت روستاییان می تواند نقش مهمی در مبارزه با انواع بیکاری داشته باشد و مهم ترین منبع کار به خصوص برای روستاییان و زنان روستایی محسوب شود.

صنایع دستی جنبه های زیادی به عنوان محرک اقتصادی دارد و با ایجاد اشتغال در خارج از فصل برای اعضای جوامع کشاورزی این امکان را فراهم می کند تا درآمد خود را تکمیل کنند. مهم تر این که این صنایع اشتغال و فرصت های درآمدی مورد نیاز زیادی را برای افرادی که به طور سنتی از اقتصاد محلی محرومند، مانند زنان، جوانان، کارگران غیرماهر، افراد معلول و سالمند فراهم می کنند.

منبع: دنیای سفر

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید