تاریخچه و امکانات جوملا

توسط

جوملا یکی از قویترین و برترین سیستم های مدیریت محتوای کدباز بوده که در سراسر دنیا برای وب سایت های ساده تا پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. در سال 2001 یک شرکت استرالیایی با نام Miro (http://www.miro.com.au) یک سیستم مدیریت محتوا با نام Mambo را منتشر کرد که تا سال 2005 جزو بهترین سیستم های کدباز بود. در17 سپتامبر ماه 2005 پشتیبانی از Mambo به طور کامل قطع شد و جوملا نسخه 1 منتشر شد. در ماه اکتبر همان سال جوملا برنده دو جایزه از جشنواره Linuxworld در شهر لندن شد. در سال 2006 جوملا به عنوان یکی از 50 پروژه مهم در دنیای کد باز لقب گرفت و این یک افتخار بسیار بزرگ برای این سیستم بود. در سال 2007 جوملا به عنوان برترین سیستم مدیریت محتوا انتخاب شد.

امکانات جوملا
جوملا هر آنچه یک وبمستر نیاز دارد تا بتواند یک وب سایت با تمامی استاندارد های بین المللی را راه اندازی نماید به او می دهد. از شاخص ترین امکانات مختلف آن می توان به سیستم فوق العاده قدرتمند و بی نظیر ارسال و ویرایش مقاله، سیستم نظر سنجی، سیستم مدیریت تبلیغات، سیستم عضو گیری، مدیریت قدرتمند منو و بسیاری از دیگر امکانات که قابلیت اضافه شدن به این سیستم را دارند را نام برد.
ویژگی منحصر به فرد دیگر جوملا قابلیت ویرایش و شخصی سازی آن است که شما را قادر می کند جوملای خود را متناسب با نیاز های خود ویرایش کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید