کوهنوردی ایران پتانسیل زیادی دارد

توسط

عظیم قیچی ساز گفت: امیدوارم تنها ایرانی ای نباشم که هر 14 قله را صعود کرده و کوهنوردان دیگر هم با موفقیت به این هدف برسند، چون کوهنوردی ایران پتانسیل زیادی دارد.

قیچی ساز در مورد اینکه هنگام آغاز کار برای صعود به لوتسه و پیوستن به باشگاه 8 هزار متری ها و پس از آن چه احساسی داشت، عنوان کرد: قبل از صعود می دانستم چه کار بزرگی پیش رو دارم و به همین دلیل تمام توان و تمرکز خود را به کار گرفتم تا با موفقیت این کار را انجام دهم. هنگامی هم که کار صعود به پایان رسید و بالای قله قرار گرفتم، احساس سبکی داشتم.

وی ادامه داد: خوشحال بودم و خدا را شکر می کردم که این مسئولیت سنگینی که داشتم را به خوبی به پایان رساندم و شرمنده نشدم.

قیچی ساز در مورد اینکه آیا اتفاق خاصی در راه رسیدن به قله پیش آمد، یا خیر، گفت: ما 8 ایرانی بودیم که دو نفر برای صعود اورست تلاش می کردند و بقیه دنبال صعود لوتسه بودند. خوشبختانه هیچ اتفاق خاصی پیش نیامد و همه کوهنوردان صحیح و سالم به قله رسیدند و بازگشتند.

وی ادامه داد: امسال خوشبختانه سال آرامی در منطقه هیمالیا بود و اتفاقات بد بسیار کم پیش آمد و تنها شنیدم که یک کوهنورد سوئیسی جان خود را از دست داده است.

قیچی ساز در پایان عنوان کرد: این موفقیت برای کوهنوردی ایران است و همه باید قدر آن را بدانیم. امیدوارم تنها ایرانی ای نباشم که هر 14 قله را صعود کرده و کوهنوردان خوب دیگر هم با موفقیت به این هدف برسند، چون کوهنوردی ایران پتانسیل زیادی دارد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید