صعود به قله کورژن وسکایا

توسط

امروز سرود ملی ایران، توسط تیم هیمالیانوری استان خراسان رضوی بر فراز قله 7105 متری کورژن وسکایا واقع در منطقه پامیر تاجیکستان طنین انداز شد.

کوهنوردان سرافراز خراسانی پس از 7 روز تلاش علی رغم آماده نبودن مسیر صعود، ضمن ثابت گذاری و برفکوبی مسیر برای سایر تیم های بین المللی حاضر در منطقه، به عنوان اولین تیم صعود کننده در فصل جاری به قله کورژن وسکایا صعود کردند.

اعضای تیم صعود نهایی که شامل 13 نفر از کوهنوردان تیم پر افتخار برون مرزی استان بودند، امروز یکشنبه 25 مردادماه 1394 ساعت 13:50 بر فراز قله 7105 متری کورژن وسکایا که از قلل مهم و مرتفع آسیای میانه است، ایستادند. این تیم که 5 روز قبل برای صعود تلاش کرده بود به دلیل عدم امکان پیش روی به بیس کمپ بازگشته بود اما در تلاش مجددی که بر روی قله داشت موفق به صعود شد.

حسین امانی سرپرست تیم اعزامی در این رابطه گفت: اعضای تیم برای صعود نهایی از ساعت 2 صبح امروز حرکت خود را به سمت قله آغاز کرده و دلاورانه این افتخارآفرینی را به ثمر رساندند.

صعود غرورانگیز دوستان و همنوردان عزیزم در قالب تیم منتخب خراسان رضوی را به قله کورژن وسکایا را به جامعه کوهنوردی استان و خانواده های گرامی این عزیزان تبریک عرض می کنم.

اعضای تیم: حمیدرضا میربلوک، سیدکاظم سیادتی، محمدرضا فتحی، علی قاسم زاده، جواد اکبری، علی اصغر صمیمی، علیرضا آخوندی، رضا شادابی، علی نیکبخت، ایوب امین الرعایایی، علی محمد کدخدایی، مجید زحمتکش، رضا فرهمند و مصطفی یزدی

«سیدکاظم سیادتی» جانباز 70 درصد و اهل مشهد مقدس است که در نوزدهم مردادماه 1362 در منطقه مهران و عملیات والفجر 3 بر اثر انفجار مین از ناحیه دو دست، فک و صورت و یک چشم به درجه پر افتخار جانبازی نائل شد.

3 نظر
 1. پرینا 9 سال قبل
  پاسخ

  تبریک عرض می کنم خدمت شما و عزیزان تیم
  زنده و سربلند باشند
  واقعا خوشحال شدم از شنیدن خبر این صعود غرور آفرین

 2. زهرا 9 سال قبل
  پاسخ

  تبریک میگم… واقعا خوشحال کننده است… براشون آرزوی سلامتی دارم.

 3. هاشم 9 سال قبل
  پاسخ

  درود به این دلاور مردان

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید