پخش مستند زنده گیری پلنگ تندوره از تلویزیون هلند و بلژیک

توسط

یک گروه مستندساز هلندی از عملیات زنده گیری چهارمین پلنگ ایرانی در پارک ملی تندوره شهرستان درگز فیلمی تهیه کرده اند که اخیرا از تلویزیون هلند و بلژیک پخش شده است.

به گزارش انجمن یوزپلنگ ایرانی؛ در جریان زنده گیری چهارمین پلنگ ایرانی پروژه «بوم شناسی پلنگ ایرانی در شمال شرقی ایران» شهریورماه امسال در پارک ملی تندوره شهرستان درگز، یک گروه مستندساز هلندی گروه را همراهی می کرد تا جزئیات این اتفاق ثبت شود. این گروه هلندی در حال تهیه یک مجموعه چندین قسمتی درباره تلاش های یک دامپزشک شناخته شده هلندی با نام ژاک کاندورپ است که دو هفته تیم را برای زنده گیری پلنگ در تندوره همراهی کرد.

حضور این تیم هلندی منجر به تولید دو اپیزود 15 دقیقه ای از ایران شد که از هفته گذشته در تلویزیون هلند و بلژیک پخش شده است. به گفته آرتور مارس، تهیه کننده این فیلم، تا به حال جذاب ترین اپیزودهای این مجموعه با 7 فصل (سیزن)، ایران بوده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

محمد فرهادی نیا مدیر این پروژه و مدیر بخش پایش انجمن یوزپلنگ ایرانی در این باره می گوید: ما در این پروژه خوشحالیم که توانسته ایم در شناسایی جاذبه های طبیعت گردی کشورمان در چنین سطح عالی به بخشی از مردم اروپا، مؤثر واقع شویم.

اپیزود اول ایران این مجموعه (به زبان هلندی) را در لینک زیر می توانید ببینید:

دانلود مستند زنده گیری پلنگ تندوره

لازم به ذکر است اپیزود دوم ایران نیز به زودی منتشر خواهد شد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید