ابطال حکم صعود زوج هندی به اورست

توسط

پس از مشخص شدن تخلف زوج هندی در جعل تصاویر صعودشان به اورست وزارت گردشگری این کشور احکام صادره برای صعود ایشان را ابطال کرد.

این وزارتخانه با تایید تخلف زوج هندی Chandrakant Rathod و همسرش Tarkeshwari Chandrakant Bhelerao که هر دو افسر پلیس در شهر پونا در غرب نپال هستند اقدام به ابطال احکام صادره صعود ایشان کرد.

بر اساس گزارش وزارت گردشگری نپال با توجه به محرز شدن تخلف زوج هندی در جعل تصاویر صعود ایشان به اورست این وزارت خانه تصمیم به ابطال حکم صادره در روز 10 جون کرد. ضمن اینکه ممکن است ایشان برای مدت 5 سال از ورود و مدت 10 سال از کوهنوردی در این کشور منع شوند.

از بخش حقوقی وزارت گردشگری Ram Pandey  و Ram Krishna Maharjan متخصص عکاسی و نماینده وزارت توریست در یک هیات 3 نفره به مدت 15 روز اقدام به بررسی ادعای این زوج کردند. در پایان ایشان تخلف زوج هندی را تایید و رای به ابطال احکام صعودشان به اورست دادند.

این تیم 3 نفره همچنین ضمن انتقاد از شرپاهای همراه، افسر رابط تیم و شرکت خدمات ماکالو ادونچر، پیشنهاداتی را به منظور جلوگیری از تکرار این رخداد ارایه کرد.

Everest fraud: original photo of Satyarup Siddhantha and morphed ones by Dinesh Chandrakant Rathod and his wife Tarkeshwari Chandrakant Bhelerao

لازم به ذکر است پس از ادعای زوج هندی مبنی بر صعود قله اورست در روز 23 می در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاتماندو در روز 5 جون، جمعی از کوهنوردان این کشور با استناد به مدت زمان کوتاه حضور ایشان در کمپ اصلی و عدم هم هوایی مناسب و همچنین اعلام خبر صعود، تقریبن 12 روز پس از زمان مورد ادعا، خبر صعود ایشان و همچنین تصاویر ایشان را جعلی دانستند. این امر با واکنش مقامات نپالی همراه و دروغ ایشان محرز و احکام صعودشان ابطال شد.

منبع: thehimalayantimes.com
برداشت از: وبلاگ کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید