دانلود کتاب سفرنامه برادران امیدوار

توسط

سفرنامه برادران امیدوار توسط عیسی امیدوار و عبدالله امیدوار (برادران امیدوار) برادران جهانگرد و پژوهشگر ایرانی نوشته شده است.

این دو برادر اولین ایرانیانی هستند که به شکل تخصصی و حرفه ای، در سال ۱۳۳۳ عزم کردند تا جهان را بکاوند.

بین سال های ۱۳۳۳ تا ۱۳۴۳ کمتر کسی پیدا می شد که نام آنان را نشنیده باشد. این سفر جنبه تحقیقاتی داشته و به زندگی انسان و نحوه پیدایش انسان در بخش های مختلف کره خاکی توجه ویژه ای داشته اند. این دو برادر به نقاط مختلف دنیا سفر کردند و از مشاهدات خود فیلمبرداری کردند. فیلم های آن ها در زمان خود از شبکه های تلویزیونی جهانی نیز پخش می شد.

سفرهای این دو برادر به قاره های آفریقا، آسیا، آمریکا، اروپا، استرالیا و همچنین قاره جنوبگان (قطب جنوب) انجام شده است. سفرنامه برادران امیدوار وقایع سفر این دو برادر را همراه با نتیچه پژوهش های انسان شناسی آنان ارائه می کند.

سفرنامه ها ما را با دنیایی که تا به حال ندیدیم آشنا می کنند و تجاربی که ممکن است به دست آوردن شان سال ها طول بکشد را به صورت چکیده به ما انتقال می دهد. فرقی نمی کند تا به حال در زندگی تان سفرنامه خوانده اید یا خیر، می خواهم کتاب ویژه ای به شما پیشنهاد دهم که خواندنش برای هر کسی توصیه می شود.

سفرنامه برادران امیدوار خلاصه ای از ده سال سفر به دور دنیا توسط دو برادر است که به عنوان اولین جهانگردان ایرانی دوست داشتند دنیا را با چشم های خودشان ببینند و زندگی رو از نزدیک لمس کنند.

برادران امیدوار سفر پژوهشی خودشان را در سال ۱۳۳۳ با دو عدد موتورسیکلت شروع کردند و سپس کم کم راه خودشان را به همه قاره ها و گوشه کنارهای این کره خاکی پیدا کردند. چیزی که این کتاب را منحصر به فرد می کند، اتفاقات جذابی است که طی ۱۰ سال سفر این دو برادر برایشان اتفاق افتاده است. سفری پر از خطر و ماجراجویی، با هدف اصلی آشنایی با قبایل و انسان هایی که هنوز به شکل بدوی زندگی می کنند. داستان ها و اتفاقاتی که در این کتاب می خوانید، شور زندگی و گشتن به دور دنیا رو به زندگی تان بر می گرداند و اطلاعات خوبی از کشورهای مختلف دنیا برای شما فراهم آورده است.

سفرنامه برادران امیدوار، لحنی گزارش گونه دارد و به همراه نقشه مسیرها و عکس های جذاب از اتفاقات و قبایل مختلف، شما را تا آخر کتاب راهنمایی می کند. علاوه بر کتاب، فیلم مستندی از سفر این دو برادر وجود داره که می توانید برای تکمیل اطلاعات اون رو هم تهیه کنید (در موزه برادران امیدوار کاخ سعدآباد فیلم و کتاب را با هم می توانید تهیه کنید). این کتاب را فقط به کسانی پیشنهاد می کنم که ارزش سفر و خطر کردن برای یادگرفتن چیزهای بیشتر درباره این دنیا می دانند و دوست دارند با شیوه زندگی آدم هایی که روی همین کره اما کمی دورتر از ما زندگی می کنند، آشنا شوند.

نام کتاب: سفرنامه برادران امیدوار
نام پدیدآورندگان: عیسی و عبدالله امیدوار
مشخصات نشر: تهران، نشر جمهوری، ۱۳۸۷
حجم: ۲۵ مگابایت
تعداد صفحات: ۶۷۳ صفحه

دانلود کتاب سفرنامه برادران امیدوار

سفرنامه برادران امیدوار هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی موجود است و انتشارات جمهوری نیز آن را به چاپ رسانده است.

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید