یازدهمین کلنگ طلایی آسیا 2016

توسط

یازدهمین مراسم کلنگ طلایی آسیا در روز 4 نوامبر در شهر سئول پایتخت کره جنوبی برگزار شد.

این مراسم که به اسکار کوهنوردی آسیا شهرت دارد هر سال به همت فدراسیون کوهنوردی کشور کره جنوبی و اتحادیه کوهنوردی آسیا برگزار می شود.

برندگان جایزه کلنگ طلایی آسیا

صعود به چانگا پورنا 7455 متر

تیم کره جنوبی به سرپرستی چانگ هو کیم (فاتح 14×8000 متری بدون اکسیژن مصنوعی) برای صعود قله چانگاپورنا در منطقه آناپورنا با نام “مسیر کره پروژه 2016”

تیم ژاپن شامل: کوجی آیتو، یوموکو ساتو و کیمیهیرو میاگی برای فعالیت اکتشافی در شمال ژاپن به مدت 22 روز در زمستان. همچنین صعود برج طلایی در دره Tsurugidake Kurobe که به ادعای سرپرست تیم در حد تلاش های فنی هیمالیا بوده است.

کفش طلایی آسیا

کفش طلایی کوهنوردی آسیا به کیتاکوراماکی 31 ساله از ژاپن برای صعود آزاد رخ Moai در Senji+su- no-ruri با درجه +X (درجه بندی UIAA) تعلق گرفت. این صعود به صورت کاملا پاک انجام شده است.

در این مراسم از خانم Han Na Rai یخنورد 24 ساله کره ای و فاتح مسابقات جام جهانی رابینستن ایتالیا نیز تحلیل شد.

کلنگ دوران آسیا

دومین کلنگ طلایی دوران آسیا به Tamotsa Nakamura کوهنورد 84 ساله ژاپنی بخاطر 25 سال تلاش برای شناسایی جنوب شرقی تبت و غرب چین تعلق گرفت. او قلل مرتفع زیادی را در آسیا صعود کرده و عضو افتخاری UIAA است.

منبع: کوه قاف

1 نظر
  1. جالب و عالی … گرچه کوهنوردی مسابقه و مدال ندارد اما همین اسکار، هدیه، بزرگداشت و برنامه های بزرگ به اشخاص درجه 1 باعث دلگرمی است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید