شبکه اجتماعی گوگل پلاس راه اندازی شد

توسط

گوگل بالاخره شبکه اجتماعی خود را برای رقابت با فیس بوک معرفی کرد. شبکه اجتماعی جدید گوگل، +Google نام دارد و در حال حاضر بصورت آزمایشی و با تعداد کاربران محدود دعوت شده فعال است. گوگل امکانات بسیار جالب و بی نظیری را برای به اشتراک گذاری محتوا در این شبکه اجتماعی گنجانده است. در ادامه شرح کامل امکانات جدید +Google را به همراه ویدیوهای جذاب گوگل در رابطه با این شبکه اجتماعی مشاهده خواهید کرد.

Circles: هر آنچه دوست دارید بین دوستان خود به اشتراک بگذارید
در Google+ به جای نمایش تمام دوستان در یک لیست بزرگ، کاربر می تواند دوستان خود را در گروه های دایره ایی شکل که Circles نام گذاری شده اند دسته بندی کند. کاربر می تواند محتوای مورد نظر خود را تنها به کاربران یک حلقه به اشتراک بگذارد به این ترتیب هیج وقت به اشتباه محتوای خاصی را بین افراد ناخواسته به اشتراک نخواهد گذاشت. نحوه نمایش حلقه ها بسیار جذاب است و کاربر به راحتی می تواند دوستان خود را انتخاب نموده و با کشیدن و رها کردن افراد انتخاب شده به حلقه ها، آنها را دسته بندی کند. در زمان به اشتراک گذاری محتوا کاربر می تواند Circle های مختلف را انتخاب کند. Circles یکی از مهمترین برتری های Google+ نسبت به فیس بوک است در فیس بوک به سختی می توانید یک مورد خاص را بین برخی از دوستان خود به اشتراک بگذارید.

+Sparks: موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید
کاربر در Sparks موارد مورد علاقه خود را انتخاب می کند سپس +Google در سرتاسر وب به دنبال محتوای مرتبط با علاقمندی های کاربر می گردد و موارد یافته شده را لیست کرده تا کاربر به راحتی بین دوستان خود در حلقه های مختلف به اشتراک بگذارد. کاربر علاوه بر لیست پیشنهادی گوگل می تواند محتوای مورد نظر خود را از کامپیوتر انتخاب کند. موتور جستجوی قدرتمند گوگل به Spark کمک می کند تا بهترین گزینه های مرتبط به کاربر پیشنهاد شوند.

+Hangouts: مکالمه ویدیویی با دوستان خود داشته باشید
Hangout بسیار شبیه به مکانی برای ویدیو چت (Video Chat Room) است. وقتی وارد این سرویس می شوید می توانید با چندین دوست خود بصورت همزمان مکالمه ویدیوی داشته باشید. کاربران می توانند ملاقات های خود را با این سرویس بصورت زنده و ویدیوی داشته باشند.

+Mobile: به اشتراک گزاری محتوا از طریق ابزارهای موبایل
گوگل علاوه بر کامپیوترهای شخصی، امکان استفاده از Google+ را در موبایل ها نیز فراهم کرده است. ابزارهای اندرویدی دارای امکان جدیدی به نام Instant Upload خواهند بود که توسط آن می توانند به راحتی عکس ها خود را در Google+ آپلود کنید.

گوگل همچنین امکان دیگری را با نام Huddle معرفی کرد که امکان چت گروهی در موبایل را فراهم می سازد. کاربر می تواند با دوستان خود در Circle های مختلف گفتگوی نوشتاری داشته باشد.

گوگل پیش از Google+ شبکه اجتماعی Orkut و سرویس Google Buzz را برای رقابت با Facebook تولید کرده بود ولی این دو سرویس هچ وقت نتوانستند با Facebook رقابت کند و کاربران بسیار محدودی را جذب خود کردند. اما به نظر می رسد گوگل از آموخته های خود در دو سرویس ناموفق قبلی استفاده نموده و امکانات بسیار جذاب و رقابتی را در Google+ اضافه کرده است. Google+ ممکن است کاربران Facebook را جذب خود کند.

در حال حاضر Google+ به صورت آزمایشی و با تعداد محدود فعال است شما هم می توانید درخواست آزمایش این سرویس را در این آدرس ارسال کنید و شانس خود را برای آزمایش Google+ امتحان کنید. البته گوگل اعلام کرده که به زودی این سرویس را برای استفاده عموم آماده خواهد کرد.

آدرس اینترنتی این شبکه اجتماعی نیز www.google.com/+ است. نظر شما در مورد این شبکه اجتماعی چیست؟ آیا Google+ را به Facebook ترجیح می دهید؟ نظر خود را در بخش نظرات در انتهای همین صفحه بیان نمایید.

3 نظر
 1. محمد 13 سال قبل
  پاسخ

  دل کندن از فیس بوک سخته ولی خوب امکانات گوگل پلاس هم خیلی نو و بدیعه و عالیه.

 2. رسول 13 سال قبل
  پاسخ

  برخلاف ادعای وب سایت های زیادی که مدعی می شوند ثبت نام برای همه امکانپذیره ولی هنوز این امکان فراهم نشده است

 3. هاجر 13 سال قبل
  پاسخ

  هر کسی به فیس بوک عادت کنه خیلی بد میشه

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید