جستجو برای یافتن کوهنورد بندرعباسی در دماوند ادامه دارد

توسط

پس از جستجوهای مکرر توسط تیم های آزاد، کوهنوردان خارجی، امدادگران هلال احمر، تیم اعزامی از استان هرمزگان و تیمی از استان تهران هنوز هیچ نشانه ای از کوهنورد مفقود شده هرمزگانی یافت نشده است.

بنا بر گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران؛ تیم جستجوگر استان تهران که از باشگاه های کوهنوردی تهران است صبح امروز به ارتفاعات پایین تر بازگشتند.

این تیم پس از جستجو و کاوش ارتفاعات 5600 متری اطراف قله که شایع شده بود پالس های موبایل وی در آخرین لحظات در این ارتفاع دریافت شده بود و همچنین مناطق آبشار یخی و قله مثلثی و … را کاوش کردند و ظهر امروز 6 خرداد ماه به پلور بازگشتند.

همچنین صبح امروز تیمی متشکل از 5 نفر از کوهنوردان استان البرز که از شرایط هم هوایی مناسب بواسطه شرکت در اردوهای هیمالیانوردی برخوردارند به منطقه پلور مراجعت کردند تا کاوش را از صبح فردا آغاز کنند.

شرایطی در نظر گرفته شده تا با جمع آوری اطلاعات تیم های جستجوگر قبلی سایر نقاط احتمالی و باقیمانده توسط این تیم جستجو شود.

این در حالی است که چند روز پیش اعلام شد:

“با توجه به شروع دوره جدید بارش برف در ارتفاعات دماوند و تداوم این سامانه تا روز جمعه عملا امکان ادامه عملیات جستجو در ارتفاعات دماوند به دلیل نداشتن دید کافی و همچنین خطرات متعدد حضور امدادگر در شرایط بد جوی و بارش برف و برودت هوا و به جهت پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی جدید و با توجه به پایان پنجمین روز مفقودی این کوهنورد طبق اعلام نظر کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و نظر مشورتی دیگر مسؤلین امر، عملیات جستجو در ساعت 16:00 سه شنبه مورخ 4 خرداد 95 (روز پنجم) پایان پذیرفت.”

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید