سامانه ارسال و دریافت پیام کوتاه چیست؟

توسط

با یک جستجوی ساده توی گوگل و مشاهده شمار زیاد ارائه دهندگان خدمات ارسال پیام کوتاه، اگر بخواهیم از میان آنها یکی را انتخاب کنیم کارمان خیلی آسان نخواهد بود. چون در حال حاضر شرکت های بسیاری ارائه دهنده این خدمات هستند و کیفیت کارشان با هم متفاوت است بنابراین انتخاب برای ما کار مشکلی است. در این مقاله ابتدا تعریف کلی از سامانه پیام کوتاه خواهیم داشت و سپس می پردازیم به آیتم هایی که برای انتخاب یک سرویس دهنده خوب مورد نیاز است.

تعریف سامانه پیام کوتاه: در دنیای ارتباطات امروزی ارتباط مستقیم و دوطرفه با مخاطبان و مشتریان برای هر شرکت، سازمان یا نهادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پیامک (اس ام اس) می تواند وسیله ای کارآمد برای یک ارتباط سریع و دوطرفه باشد. ارسال و دریافت پیام کوتاه از طریق اینترنت علاوه بر سرعت، می تواند امکانات و ویژگی های بسیاری در اختیار مشترک قرار دهد.

همانطور که برای ارسال پیامک با تلفن همراه، 1- گوشی 2- سیم کارت و 3- اعتبار ضروری می باشد، برای ارسال پیامک از طریق اینترنت نیز به 1- نرم افزار 2- شماره مجازی و 3- اعتبار یا همان شارژ پیامک نیاز داریم.
1. نرم افزار عبارتست از یک برنامه تحت وب یا ویندوز که امکانات زیادی از جمله ارسال و دریافت پیامک را در اختیار کاربر قرار می دهد.
2. شماره مجازی که می تواند 6 تا 14 رقمی باشد. تعداد ارقام شماره هیچ تاثیری در ارسال و دریافت پیامک ندارد اما بخاطر سپاری شماره های رند راحت تر است. مثلا 3000909090 یک شماره 10 رقمی رند است.
3. معمولا ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه تعرفه هر پیامک را شناور و بر اساس میزان خرید تعریف می کنند و هر چه میزان خرید بیشتر باشد هزینه ارسال هر پیامک کاهش می یابد.

1 نظر
 1. صبا 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام
  طرح جالبی داشتید، حالا ما که شیرازیم چیکار کنیم؟
  یک بار هم برنامه بگذارید شیراز
  باباکوهی، دروازه قرآن
  تبلیغات و اطلاع رسانیش هم با من
  ممنونم

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید