چگونه ساده و ارزان سفر کنیم؟

توسط

چقدر ناراحت کننده است که تجملات در تمام جلوه های زندگی مان دارد رسوخ می کند. در حدی که مسافرت به اتفاقی در زمان پولداری و به تفریحی برای قشر خاصی از مردم تبدیل شده است. زندگی مان شده کار مداوم و زیاد و بی تفریح و تمام پس اندازمان را در یک مسافرت شب عید خرج می کنیم و اگر پس اندازمان جواب این بریز و بپاش ها را ندهد وام می گیریم و باز هم مسافرت های پر هزینه و پر خرج می رویم.

فراموش کرده ایم که می شود ساده و کم خرج هم سفر کرد، می شود آسان گرفت و اوقات خوشی را ساخت.

1. مقدار متوسطی بودجه برای سفر در نظر بگیریم و مقداری هم برای اتفاقات غیرمنتظره کنار بگذاریم و تمام تلاش مان را بکنیم که تا انتهای سفر اگر مشکلی پیش نیامد به سراغ صندوق ذخیره نرویم.

2. شرایط را در نظر بگیریم و بسته به آن از هزینه ها کم کنیم. مثلا اگر یکی دو نفر باشیم می توانیم از وسایل حمل و نقل جمعی استفاده کنیم که در این صورت بهتر است سبک سفر کنیم و از همراه بردن تعداد زیادی لباس و وسایل حجیم و کم کاربرد خودداری کنیم. اگر تعدادمان بیشتر بود یا خواستیم با وسیله شخصی مان به سفر برویم حتما باید از هزینه های خورد و خوراک یا اقامت کم کنیم.

3. بهتر است مقداری خوراکی سالم و کم حجم مثل نان و پنیر یا کلوچه همراه خود داشته باشیم و سعی کنیم در سفر از تعداد وعده های غذایی کم کنیم. رستوران رفتن را از لیست برنامه هایمان خط بزنیم و غذاهای سبک و ساده بخوریم.

4. تا جای ممکن باید از خرید در بین راه خودداری کنیم و حتی الامکان وسایل مورد نیاز و ضروری را از خانه به همراه داشته باشیم.

5. بسته به شرایط آب و هوایی مفصد در مورد محل اقامت تصمیم بگیریم، مثلا اگر به مناطقی با آب و هوای نسبتا بهاری تر سفر می کنیم می توانیم در چادر و محل کمپ های شهرداری یا در پارک مرکزی شهر اقامت کنیم. یا اگر مقصدمان هنوز در حال و هوای زمستان است از اتاق های کرایه ای ساده استفاده کنیم.

6. محل اقامت بهتر است برای استراحت و خواب شب محیطی گرم و آرام فراهم کند، قرار نیست به سیستم صوتی و تصویری خاصی مجهز باشد. اینطور بیشتر زمان خود را جای ماندن در محیطی شبیه خانه به گشت و گذار می گذرانیم که هم هزینه زیادی را متحمل نشویم و هم بیشتر از سفرمان لذت ببریم.

7. حتما دفترچه بیمه را همراه داشته باشیم.

8. سوغاتی را از اجبارات سفرمان حذف کنیم. اصلا لزومی ندارد در تمام مسافرت ها برای اطرافیان و آشنایان یادگاری بیاوریم.

9. یکی از بهترین راه ها برای ارزان سفر کردن دسته جمعی سفر رفتن است. اگر با جمعی از دوستان که هم حال و هم سبک هستیم به سفر برویم هم بسیار سفر جذاب و خاطره انگیزی خواهیم داشت و هم هزینه ها به شدت کم می شود.

در کل اگر سفر کردن را ساده بگیریم و از حساسیت های روزمره کم کنیم می توانیم در هر موقعیت هرچند کوتاه هم از تعطیلات مان لذت ببریم.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید